MALATYA
Giriş Tarihi : 25-08-2019 21:07   Güncelleme : 25-08-2019 21:18

Trabzon'da İstediğimizi Bulamadık! Trabzon 2-1 Yeni Malatyaspor

Trabzon'da İstediğimizi Bulamadık! Trabzon 2-1 Yeni Malatyaspor

 

Trabzon-Malatya

Trabzon Akyazıda mücadele öncesinde hafta içerisinde eski kocası tarafından öldürülen Emine Bulut adına 1 dakikalık saygı duruşuyla başlandı. Trabzonspor tribünlerinde Emine Bulut için her yerde pankartları vardı.

 Trabzon tribünleri ilk düdükle beraber yoğun ıslık ve tezaruhatlarla takımımızı baskılamaya çalıştı. İki takımında kanatları golu getirecek pozisyonları yaratmaya çalışıyor.İki takımda birbirine önde basarak karşı takımı hataya sürüklemeye çalışıyor.

 Mina ilk dakikan itibaren savunmada güven veren oyununa devam ediyor.Savunma arkasına sağ kanattan sarkacak toplara dikkat ederken,hücüm anında da orta saha çizgisine kadar gelerek pas dağıtımına yardımcı oluyor.

Malatya’nın sol defansif hattında Erkan Kaş-Abdülkadir eşleşmesi dikkat çekerken Trabzonspor’unda sağ kanadında Pereira-Fofana mücadelesi dikkat çekiyor.

İlk 10 dakika geride kalırken iki takımında etkili atağı olmadan rakibin hatasını arıyor.

Malatya sporumuz orta sahadan kanatlara açılacak toplarla Bifouma ve Fofana’nın çıkışlarıyla topu golcü forvetimiz Jahovic’e ulaştırmaya çalışıyor.

Maçın başında favori olan Trabzonspor önceki maçlarına kıyasla daha durağan kontrollu bir top oynuyor.

Sol kanattan Fofananın getirdiği topta Jahovice ceza sahasında fırsat yarattı ama Trabzon savunması izin vermedi. Dönen topta birkez daha topla buluşan Fofana iki savunmacı arasından zor vuruşunu yapmayı başarmasına rağmen Trabzonspor kalecisi Uğurcan gole izin vermedi.

İlk 30 dakika geri de kalırken Trabzon’un ve Malatya’nın birer pozisyonları dışında pozisyona girmekte iki takımında zorlandığı görülüyor.

İlk yarının son dakikalarında tek paslarla Malatya kalesine gelmeye çalışan Trabzonspor’un ceza sahası dışında yakaladığı serbest vuruşu Sosa kullanırken kalecimiz gole izin vermiyor.Guilherme’nin son paslardaki kötü tercihleri Malatya’nın atağa çıkmasını kötü etkiliyor.

Orta sahadan Sosa’nın sol kanatta Nwakaeme’yi topla buluşturması arkasından sol çizgide tekrardan topla buluşarak arka direğe yaptı ortada Abdülkadir Ömür 1,68 boyuyla  1,83’lük Erkan Kaş’ın üzerinden topu ağlarla buluşturdu.

İlk yarı Abdülkadir Ömür’ün ligteki ilk golüyle sona erdi. Trabzonspor 1-0 Malatya

İkinci yarıya ilk yarıda bulduğu golun motivasyonu ile başlayan Trabzonspor,Malatya savunmasını zorlamaya devam ediyor.Malatya hücüma giderken Guilherme ve Bifouma yanlış pas tercihleri hatalı paslarından dolayı hücumu sonuçlandıramıyor. Hadabe savunmada hava toplarını etkili savunurken Fofana takımı öne taşımak için hayli çaba harcıyor.

İlk 60 dakika geri de kalırken Sergen Yalçın daha hiç oturmadı,Ünal Karaman bir oturup bir kalkıyor.Trabzon tribünleri Uefa macerasındaki başarıdan ve ligteki güzel gidişken memnunken şampiyonluk besteleri söylemeye başladılar.

Jahovic ve Fofana hücüm etmek için istekli ve hırslılarken Bifouma ve Guilhermenin ne yapmak istediklerini henüz çözemedim çözersem bende size anlatmaya başlayacağım.

Dakika 60’ları geçmesine rağmen 1-0 geri de olan Malatya’mız kenarda duran Gökhan Töre ne zaman oyuna girer merak konusu.. Arka fazla açıklar vermeye başlamışken Trabzonspor gol fırsatlarını tek tek harcıyor.

67’’ Dakika Robin Yalçın çıkarken Gökhan Töre giriyor,Guilherme çıkarken Chalili oyuna dahil oluyor.

Fofanın şutunda Trabzonspor savunmasına çarpan top üst direkten dışarıya çıktı.

Gökhan Töre’nin sağ kanattan getirdiği topta ceza sahasında bekleyen Fofana topa dokunmadan Trabzonspor savunması topu uzaklıştırdı.Dönen topta Trabzonspor Malatya ceza sahası içerisinde yaptığı tek paslarla savunmamızın dengesini bozarak Pereira’yla golu buldu.

Trabzonspor 2-0 Malatya

Trabzonspor 2nci golden sonra neredeyse tüm atakları Erkan Kaş'ın kanadından gerçekleşti.

Sol kanatta savunma arkasına iyi kaçan Erkan Kaş ceza sahasına açtığı ortada,ceza sahası içerisinde topu yükselten Jahovicin arkasından sol ayağıyla düzgün bir vuruş yapan Eren Tozlu'nun Obi Mikel'in sırtına çarpan topu ağlarla buluşuyor.

Trabzonspor 2-1 Malatya Dakika 89'' Eren Tozlu ligteki ilk golunü kaydetti.

Maçın sonuna 6 dakika uzatma eklendi.

Jahovic hakeme gösterdiği tepkiden dolayı maçın son anlarında sarı kart görüyor.

Mücadele de dikkat çeken oyuncularımız,hırs ve istekleriyle Jahovic,Fofona,Hadabe..