MALATYA
Giriş Tarihi : 05-10-2017 23:34   Güncelleme : 05-10-2017 23:34

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde 6 memur ihraç edildi

Yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında aralarında üst düzey görevlilerin de bulunduğu ve daha önce açığa alınan 6 personel memuriyetten ihraç edildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde 6 memur ihraç edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Yol Asfalt Dairesi’nde yolsuzluk ve iddiaları üzerine başlatılan “İdari Soruşturma” sonucunda, aralarında eski Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Z.S. ile Yol Asfalt Dairesi eski başkanı M.M.’nin de aralarında bulunduğu Büyükşehir Belediyesi’nin 657’ye tabi memur sıfatındaki 6 yönetici ve çalışanı hakkında “Memuriyetten çıkarma/ihraç” cezası verildi.

Konuyla ilgili Yeni Malatya Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, söz konusu kararı doğrulayarak “Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir muhakkik tayin edildi ve soruşturma başlatıldı. Soruşturma komisyonu hazırladığı raporu Büyükşehir Encümenine sundu. Büyükşehir encümeninde bu kişiler için memuriyetten ihraç kararı çıktı” dedi.

Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Asfalt Koordinasyon Dairesine bağlı Asfalt Şantiyesi’nde gelen bir ihbar üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonucunda Başkan Çakır’ın talimatıyla genel sekreter yardımcısı, daire başkanı, müdür, müdür yardımcısı, 3 kontrol mühendisi, memur, kadrolu işçi ve 6 hizmet alım personeli olmak üzere toplam 15 personel açığa alınmıştı.

Açığa alınan personelden Z.S., M.M., A.S.B, B.C., Ş.G. ve M.E.’nin görevlerinden ihraç edildiği öğrenildi.

Asfalt Şantiyesindeki iddialar üzerine Büyükşehir Belediyesi’nde başlatılan idari ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatıldığı ifade edilen adli soruşturmanın ise halen devam ettiği belirtildi.

Bu arada, ihraç edilen personelin henüz savcılıkça ifadelerinin de alınmamış olduğu öğrenildi.

Kaynak: Bülten