MALATYA
Giriş Tarihi : 30-05-2017 15:34   Güncelleme : 30-05-2017 15:34

Büyükşehir, yeni stada bağlantı yolu yapıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni stadyumun bulunduğu Bulgurlu Mahallesinde bağlantı yolu yapıyor.

Büyükşehir, yeni stada bağlantı yolu yapıyor

Şehir genelinde yatırım ve hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında da yeni yollar açıyor.
Yol açma çalışmaları kapsamında Yakınca - Bostanbaşı mahalleleri bağlantı yolu ile Bulgurlu mahallesinde yeni stadın da yer aldığı bağlantı yolu yapıyor.


Geçtiğimiz yıl Bostanbaşı’nda 2 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde Çiftlik Caddesini açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu iki mahalleyi birbirine bağlayacak olan 1 kilometrelik yolda çalışmalar yapıyor. 25 metre genişliğinde açılan yol, Yeşilyurt yoluna bağlanıyor. Kavşak çalışmasıyla Çiftlik Caddesine bağlanacak yol buradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak.


Bir başka yeni yol açma çalışmasını ise Bulgurlu Mahallesinde yapan Büyükşehir Belediyesi 350 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde bağlantı yolu açıyor. Yeni stadyuma kadar bağlanacak olan yol, bölgede trafiğin daha güvenli ve düzenli bir şekilde akmasını sağlayacak. Yeni stadyumun otoparkına kadar devam edecek çalışmanın uzunluğu ise toplamda 1.5 kilometre.


“Hassas davranıyoruz”


Büyükşehir Belediyesinin planlanan yeni yolları bir bir açtığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya'nın geleceği için büyük öneme sahip projeleri hayata geçirme konusunda hassas davrandıklarını söyledi.


Yakınca’daki yolun, çevre yolu batı trafiğini rahatlatacağını vurgulayan Turan, “1 kilometre uzunluğundaki yolumuz Çiftlik caddesine, oradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak. Diğer açılacak bağlantı yollarımızla birlikte Güney Kuşak yolunu besleyecek. Bir diğer yol çalışmasını ise Bulgurlu mevkinde yapıyoruz. Yeni stadyuma bağlanacak bağlantı yolumuz 35 metre genişliğinde açılıyor. Stadyumun bölgeye getireceği trafik yükünü azaltmak için çalışıyoruz. Yine o bölgemizde de farklı bağlantı yolları yapacağız” diye konuştu.