GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2018 17:30   Güncelleme : 21-03-2018 17:30

Bakan Tüfenkci'den Nevruz Mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 21 Mart Nevruz Bayramına ilişkin mesaj yayınladı

Bakan Tüfenkci'den Nevruz Mesajı

Nevruz'un bir sevinç günü, bir canlanış günü, yaşama sevincini ifade etme günü olduğunu değinen Tüfenkci "Nevruz barış ve kardeşlik günüdür. Nevruz, baharın gelişiyle yeni bir gün, milletin yeniden doğuşu, yeniden canlanması, birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür." dedi.

Bereketin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan nevruz ile baharın gelişinin sevinç ve huzurunu hep birlikte yaşamaktayız. 

Nevruzu karanlıklardan sonra gelen bir aydınlanma, ayrılıkların ardından gelen birlik ve beraberlik unsuru olarak görmeliyiz. Bu bayramı sadece kendi ülkemiz için değil tüm insanlık için güzelliklerin, barışın ve sevginin yeniden dirilişi olarak kabul etmeli gönül coğrafyamızda bu iklim altında kutlamalıyız.

Milletimiz, daha önce nasıl demir dağları eriterek tarihe sahnesinde yer almış, çağ açıp, çağ kapatmışsa,  mazlumlara umut ışığı olmuş, bayrağını diktiği her yerde adaletin ışığını yeniden canlandırdıysa, Allah’ın izniyle ülkemiz üzerindeki ve bölgemizdeki sinsi plânları bozarak geleceğini inşa edecektir. Yüce milletimiz mağdurların ve mazlumların baharı olmaya devam edecektir. 

Nevruzumuzun birlik ve beraberliğimize vesile olmasını, gönül coğrafyamızda yaşayan kardeşlerimize barışın, huzurun ve kardeşliğin olduğu yeni bir dirilişe vesile olmasını diliyorum." dedi.