SPOR
Giriş Tarihi : 30-08-2018 15:52   Güncelleme : 30-08-2018 15:52

Mehmet Fendoğlu’ndan Adil Gevrek’e Uyarı

Evkur Yeni Malatyaspor’un siyaset üstü bir kurum olduğuna dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili M.Celal Fendoğlu, “Evkur Yeni Malatyaspor herkesin ortak paydasıdır. Hiçbir siyasi partinin güdümünde olmadan sevk ve idare edilme

Mehmet Fendoğlu’ndan Adil Gevrek’e Uyarı

MHP Malatya Milletvekili M.Celal Fendoğlu, Evkur Yeni Malatyaspor’un ligdeki konumunu değerlendirdi. Evkur Yeni Malatyaspor’un isminin başındaki ‘Yeni’ kelimesinin de çıkması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Fendoğlu, kulüp Başkanı Adil Gevrek’e idari anlamda uyarılarda bulundu. Milletvekili Fendoğlu, “Evkur Yeni Malatyaspor herkesin ortak paydasıdır. Hiçbir siyasi partinin güdümünde olmadan sevk ve idare edilmelidir. Başkan ve yönetim kurulunun buna çok dikkat etmesi lazım” dedi.

“YÖNETİMİN DİKKAT ETMESİ GEREK”

Yeni Malatyaspor’un önündeki yeni kelimesinin çıkması gerektiğini vurgulayan Fendoğlu; “Malatya halkı eski Malatyaspor halkı ile özdeşleşmiş bir şehir. Yeni Malatyaspor’un isminin başındaki ‘Yeni’ kelimesinden dolayı Malatyalılar bir bölünmüşlük yaşandı. Ancak bu bölünmüşlük kısmen de olsa da ortadan kalktı. Fakat tam olarak kakmadı. Çünkü halen önünde ‘Yeni’ kelimesi var. Eğer o ‘Yeni’ kelimesini atıp Malatyaspor yaparsak şehir bütünleşir. Özellikle bir şey daha söylemek istiyorum. Malatyaspor siyasi üstü bir kurumdur. Hiçbir siyasi partinin güdümünde olmadan sevk ve idare edilmelidir. Başkan ve yönetim kurulunun buna çok dikkat etmesi lazım. Bugüne kadar şans faktörü bizden yanaydı. İnşallah bu sende şans bizden yana olur. Ama ben Erol hocaya güveniyorum. Görüş olarak Erol Hoca ve ekibi başarılı olacaktır. Yönetimde bu süreçte kendisini ispat edecektir” dedi.        

“HOCA VE EKİBİNİN BAŞARISI”

Süper Lig’de geride kalan 3.haftada alınan 2 galibiyet ve 1 beraberliği de değerlendiren Fendoğlu, “Lige güzel bir başlangıç yaptık. Şuanda 7 puanımız var. İnşallah bunun devamı gelir. Malatyaspor’un hazırlık döneminde kamplarına katıldım. Malatyaspor’un şuan da en büyük şansı, Erol Bulut hoca ve genç bir ekibinin olması. Bunu Malatya için büyük bir şans olarak görüyorum. Tabi bu ekip nereye kadar götürecek onu bilmiyorum. Profesyonel anlamda bir takımı yönetiyorsunuz, genç ekibin ve hocanın da belirli bir yere kadar inisiyatif kullanma şansı var. Teknik ekip belirli bir sıkıntıları ancak göğüsler. Borç ve alacakla ilgili sorunlar kısa sürede çözüme ulaşırsa, ligi en iyi bir şekilde bitirecekleri inancındayım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Malatya Söz Gazetesi