GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-11-2019 23:33   Güncelleme : 27-11-2019 23:33

Konteynerlar Üzerine

Metal çöp konteyneri, genelde belediyeler tarafından kullanılan bir çöp depolama aracıdır. Evlerden çıkan ve zararlı atık ihtiva etmeyen çöplerin atıldığı ve genelde sokaklarda, caddelerde bulunan çöp deposudur.

Konteynerlar Üzerine

, genelde belediyeler tarafından kullanılan bir çöp depolama aracıdır. Evlerden çıkan ve zararlı atık ihtiva etmeyen çöplerin atıldığı ve genelde sokaklarda, caddelerde bulunan çöp deposudur. Metal olan konteynerlerin erime ve yanmaya karşı dayanıklı olması, bu çeşidi bir adım öne çıkarmaktadır.

, içerisine sıcak kül ve benzeri ısı derecesi yüksek atıklar ile yanıcı çöpler için bir takım engeller içerir. Metal konteynerlerin ağırlığının yerine, plastik olması sebebi ile ve hafif yapısı nedeniyle tercih edilen bir atık depolama modelidir. Ev çöpleri için dizayn edilmiş ve özel nitelikli atıklar için kullanımı pek de uygun olmayan bir çöp deposudur.

Atığa Göre Kova

Katı atıklar için en sık kullanılan çöp depolama aracı, olmuştur. Bu çöp depolama ürünü çeşitleri arasında, dörtlü set, en sık kullanılan ve tercih edilen modeldir. Sıfır atık kovalarının çeşitleri arasında ilk sırayı, kâğıt atıklarına dair depolama üniteleri alır. Dörtlü setin ilkini oluşturan kâğıdı, cam atıkların depolandığı set kovası takip eder. Metal atıklar için kullanılan dörtlü seti, plastik atık kovası tamamlar.

Kül ve Yanıcı Madde

Her çöp, her depolama konteynerine atılamaz. Çöpe göre konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Her mekânın çöpü nasıl aynı olmayacaksa, her mekânın çöp çeşitliliği de farklı olmaktadır. Günümüz şartlarında, çöpe göre konteyner, konteynere göre çöp ikilemesi gerçeği vardır.