GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 13:59   Güncelleme : 28-11-2019 13:59

İngiltere’de Öğrenci Vizesi Almak

İngiltere, vize sponsorluğu ilkesinin desteklediği nokta tabanlı bir göç sistemi işletir. Birleşik Krallık'ta okumak için Tier 4 isimli bir İngiltere Öğrenci Vizesi verilir. Tier 4 amaçlarına yönelik sponsor, öğrencinin çalışacağı eğitim kurumudur.

İngiltere’de Öğrenci Vizesi Almak

İngiltere, vize sponsorluğu ilkesinin desteklediği nokta tabanlı bir göç sistemi işletir. Birleşik Krallık'ta okumak için Tier 4 isimli bir verilir. Tier 4 amaçlarına yönelik sponsor, öğrencinin çalışacağı eğitim kurumudur.

Daha önce Tier 4 altında kalmak için başvuruda bulunmanıza izin veren geçerli bir vizeye sahip olduğunuz sürece, İngiltere’ye gitmeden önce öğrenci vizesi için başvurmalısınız. Uluslararası Öğrenci Ofisi, Tier 4 vizesi için başvuruda bulunmanın yanı sıra ilgili göçmenlik ve çalışma sonrası vize seçenekleri hakkında bilgi veren bir vize danışma hizmeti sunmaktadır.

Tier 4 İçin İngiltere İçinden Başvurmak

Halen İngiltere’de diğer bazı vize kategorileriyle bulunuyorsanız, ülke içinden başvurusunda bulunabilirsiniz. Lütfen aklınızda bulundurun:

Halen başka bir göç kategorisinde izin alıyorsanız, İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik web sitesinde İngiltere içinden Tier 4'e geçip geçmediğinizi kontrol etmeniz gerekecektir. Bağlı bir vizeden, ziyaretçi vizesinden ya da 5. kademe vizeden geçiş yapamazsınız. Mevcut göç izninizin İngiltere içinden geçiş yapmanıza izin verip vermediğini kontrol etmek için Uluslararası Öğrenci Ofisi ile irtibata geçin.

Vize süresi dolmuş ve yeni kurs başlangıç ​​tarihiniz arasında 28 günden fazla bir boşluk varsa, İçişleri Bakanlığı (İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik - UKVI) İngiltere'den ayrılmanızı ve denizaşırı ülkelerden yeni Tier 4 giriş izni başvurusunda bulunmanızı gerektirir. Mevcut vizenizin süresi dolmadan önce başvuruda bulunmalısınız, aksi takdirde fazladan denetçi olacak ve İngiltere'de bulunma izniniz olmayacaktır.

Başka bir kurum tarafından desteklenen geçerli bir Tier 4 vizesine sahipseniz, eğitiminize başlamadan önce Cambridge tarafından verilen CAS'ı kullanarak yeni bir vize başvurusu yapmanız gerekir. Cambridge için yeni bir Tier 4 vizesi kanıtı ya da daha fazla izin almak için zamanında başvuruda bulunacağınızı gösteren bir kanıt sunmanız gerekecektir.