GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 16:18   Güncelleme : 28-11-2019 16:18

Online İngiltere Öğrenci Vizesi İşlemleri

 Teknoloji her konuda hayatımıza kolaylık getirmeye başlamıştır. Bunlardan biri de vize işlemleri için sağlana kolaylıktır. İngiltere’de öğrenim görmek isteyenler vize işlemlerinin pek çok kısmını online olarak gerçekleştirebilir. İngiltere Öğrenci Vize

Online İngiltere Öğrenci Vizesi İşlemleri


 Teknoloji her konuda hayatımıza kolaylık getirmeye başlamıştır. Bunlardan biri de vize işlemleri için sağlana kolaylıktır. İngiltere’de öğrenim görmek isteyenler vize işlemlerinin pek çok kısmını online olarak gerçekleştirebilir. alırken ilk aşamada online olarak randevu alınır.

İnternet İşlemleri İle Başvuru

 Öğrenci vizesi alırken yapılacak işlemler direkt konsolosluğa bağlı olarak yapılmaz. İşlemler Konsolosluk tarafından görevlendirilen temsilcilikler vasıtası ile gerçekleşir. Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu almak gerekir. Alınacak randevu internet üzerinden resmi Konsolosluk sayfasından gerçekleştirilir. Randevuyu online olarak almak istemeyenler ya da alamayanlar resmi iletişim ile diğer seçenekleri kullanılır. Randevu sonrasında tarafınıza başvuru formu gönderilir. Bu form içinde yer alan bilgilerin tamamı doldurulmalıdır.

için başvuru formunda imza mutlaka olmalıdır. Online olarak doldurulan form içinde imza kutucuğu yer alır. Vize alımı sırasında online olarak yapılacak diğer işlem de vize ücretini ödeme işlemidir. Bu ödeme kredi kartı ile yapılır. Ödeme işlemlerinden sonra mail adresinize dekont gelecektir. Bu dekont internet ortamından dosya ortamına aktarılmak zorundadır. Dekontun çıktısı alınarak İngiltere öğrenci vizesi için hazırlanan dosyaya koyulur. İngiltere’de bulunulacak süreye göre ücretler değişir. Online olarak yapılan ödeme işlemleri için ek ödeme durumları ortaya çıkabilir. Bu sürelerde yapılacak olan ödemeler için de kredi kartı bulunur. vize başvurusunda pek çok işlem online olarak gerçekleşir.