GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 16:37   Güncelleme : 28-11-2019 16:37

İngiltere Evlilik Vizesi Muaf Olan Vizeler Arasında Mı?

İngiltere Evlilik Vizesi için başvuru yapmayı düşünen çiftler vize sürecini kısaltmak ve sonuca hemen ulaşmak için yapılabilecek tüm yöntemleri deniyor.

İngiltere Evlilik Vizesi Muaf Olan Vizeler Arasında Mı?

için başvuru yapmayı düşünen çiftler vize sürecini kısaltmak ve sonuca hemen ulaşmak için yapılabilecek tüm yöntemleri deniyor. Bazı vize türlerinde işlemleri kolaylaştırmak mümkün olsa da bazı vize türlerinde süreci kısaltmanız mümkün olmuyor. Öncelikli servis hizmetinden yararlanarak uzun olan vize süresini en aza indirmek bütün vize türlerinde uygulanan bir yöntem. Klasik bir şekilde yapılan İngiltere evlilik vizesi başvurusu ortalama 12 hafta da sonuçlanırken, öncelikli servisten yararlandığınız başvuruda 15 iş günü içinde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra öncelikli de olsa tüm bu aşamalarla uğraşmadan vizeden muaf olunan türler de mevcut.

Birçok başvuru sahibi için de muaf olma durumu söz konusu mu? Diye merak içinde olabiliyor. Ancak İngiltere evlilik vizesi için başvuru yapanlar bu kapsam içinde yer almıyor. İngiltere üzerinden başka ülkeye geçiş yapacaklar bunu beyan eden müracaatını yaparak vize işleminden muaf olabilmektedir. Bunun dışında İngiltere’ye kısa süreliğine müracaat eden Türk vatandaşlarının da vize almadan buraya seyahat etmesi mümkün.