MALATYA
Giriş Tarihi : 04-09-2018 18:37   Güncelleme : 04-09-2018 18:37

Tüfenkci: Malatya İçin Daha Yapacak Çok Şeyimiz Var

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan İtfaiye Merkezinin temel atma törenine katıldı.

Tüfenkci: Malatya İçin Daha Yapacak Çok Şeyimiz Var

Tüfenkci burada yaptığı konuşmada, belediyelerin insana dokunan ve insan odaklı çalışmalarına destek verilmesi gerektiğini belirtti.

2019 yılındaki yerel seçimlerin yaklaştığına değinen Tüfenkci,  “Bu yerel seçimlerde uyumlu kadrolar ve hizmetlerle Malatya’mızı ve 81 ilimizi hep beraber kalkındırmak zorundayız. Çünkü iller; sosyal, gelişmişlik ve yatırım çekmek anlamında diğer ilerle rekabet edemiyorsa burada bir eksiklik var demektir” dedi.  

Tüfenkci, Malatya’nın 6. Bölge teşviklerinden faydalanmasının, bu dinamizmin yatırıma dönüştürülmesinin herkesin sorumluluğu altında olduğunu vurgulayarak, “Bu bilinçle hareket ederek Malatya’ya daha yapacak ve söyleyecek çok şeyimiz var” diye konuştu.  

Tüfenkci, doğu ve batı olarak ayrılarak daha hızlı bir şekilde yangınlara ve afetlere müdahale edecek, ekiplerin hızına hız katacak İtfaiye Merkezi’nin memlekete ve Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

BİRÇOK İLÇEDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI YAPILDI

Tüfenkci ardından MASKİ’nin organizasyonunda gerçekleştirilen Battalgazi ilçesi muhtarlarına bilgilendirme toplantısına katıldı.

MASKİ’nin şehir içinde hizmet konusunda epey ilerleme sağladığını kaydeden Tüfenkci, kırsal bölgelerde suyun vatandaşla buluşturulmasında hala sorunların yaşandığını belirtti.

Su kaynaklarının, Türkiye’nin bulunduğu coğrafya açısından ve iklimin de giderek kuraklaşması nedeniyle daha önemli hale geldiğini vurgulayan Tüfenkci,  bu nedenle suyun israf edilmemesi gerekliliğinin önemine değindi.  

Tüfenkci, Malatya’da da yağış oranlarının her yıl azalması nedeniyle akılcı çözümler üretilmesi ve yatırımların da ona göre yapılması gerektiğini ifade etti.

MASKİ ve Büyükşehir Belediyesinin Malatya’da çok önemli alt yapı çalışmalarına giriştiğini dile getiren Tüfenkci, şöyle devam etti:

Neredeyse 400 milyon liranın üzerinde bir yatırım bütçesiyle çalışmalar yürütülüyor. MASKİ, ilçelerimizin büyük bir bölümünde kanalizasyon ve içme suyu alt yapısını yapan bir kuruluşumuz, bunların birçoğu alt yapı çalışması olduğu için maalesef görünmüyor. Akçadağ,  Doğanşehir, Kadim Yeşilyurt, Arapgir, Hekimhan ve Pütürge’de alt yapı çalışmaları yapıldı, bunlar insanımıza verilen değeri göstermesi bakımından önemli çalışmalar. Bazıları yavaş ilerliyor olabilir. Hizmette hız önemli, inşallah bu hızı da bu dönem içerisinde sizlerle yakalayacaklar. Biliyoruz ki MASKİ bunu da başaracak

Tüfenkci, muhtarların MASKİ ile olan yakın diyaloğunun Malatya’nın gelişmesi ve yapılacak hizmetin kalitesinin yükseltilmesi bakımından gerçekten önemli olduğuna dikkati çekerek, “Bunun için de bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu konuda hep yardımcı oldular ve ellerini taşın altına koydular. Temsil ettikleri mahallenin sorunlarını buraya taşıma konusunda da her zaman öncü oldular” diye konuştu.

Bülten