MALATYA
Giriş Tarihi : 01-06-2017 00:26   Güncelleme : 01-06-2017 01:07

Jandarmanın ilk kadın komutanı Malatyalı Songül Yakut'da şehit oldu

Şırnak'ta yaşanan helikopter kazasında, jandarmanın ilk kadın komutanı Malatyalı Yarbay Songül Yakut'un da şehit olduğu öğrenildi.

Jandarmanın ilk kadın komutanı Malatyalı Songül Yakut'da şehit oldu

Şırnak’ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 asker arasında bulunan Malatyalı Jandarma Yarbay Songül Yakut’un, Jandarma sınıfındaki ilk kadın komutan olduğu bildirildi.

Mesleğine tutku derecesinde bağlı ve bekar olan 41 yaşındaki Songül Yakut’un, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda Harekat Eğitim Şubesi’nde görev yaptığı ve ailesinin Malatya merkez Çavuşoğlu Mahallesi’nde oturduğu, cenazesinin Perşembe günü Şırnak’ta düzenlenecek uğurlama töreninin ardından Malatya’ya getirilerek toprağa verileceği haber alındı.

Şehit Songül Yakut’un babası Seydi Yakut’un vefat etmiş olduğu, annesi Sebaha Yakut’un ise Akçadağ- Ören’deki yakınlarının yanında bulunduğu öğrenildi.

FETÖ'NÜN KUMPASIYLA ORDUDAN ATILMIŞTI

FETÖ'cülerin hazırladığı iddianameyle TSK'dan uzaklaştırılan Yakut'a, FETÖ ile mücadele sürecinde iade-i itibar verilmişti.

Bakan Tüfenkci twitter üzerinden baş sağlığı mesajı yayınladı.

Şırnak Şenoba'daki helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

— Bülent Tüfenkci (@bulenttufenkci)

Elim kazada şehit olan hemşehrimiz Jandarmanın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut'a ve silah arkadaşlarına Allah'tan rahmet diliyorum.

— Bülent Tüfenkci (@bulenttufenkci)