GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2017 12:33   Güncelleme : 01-06-2017 12:46

Siyasilerden şehitlerimiz için taziye mesajları

Siyasilerden Şırnak'ta şehit olan askerlerimiz için taziye mesajları

Siyasilerden şehitlerimiz için taziye mesajları

BİNALİ YILDIRIM

Başbakan Binali Yıldırım: "Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait bir helikopterin, yüksek gerilim hatlarına takılarak kaza kırıma uğraması sonucu, helikopterde bulunan 13 askerimizin şehit olduğu haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Bizleri derin bir acıya boğan bu elim olayda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet niyaz ediyorum."

KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet diledi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Şırnak'ta helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 askerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm Türkiye'nin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

BÜLENT TÜFENKCİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şırnak'taki askeri helipkopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlere baş sağlığı diledi.

Bakan Tüfenkci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Şırnak Şenoba'daki helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Elim kazada şehit olan hemşehrimiz Jandarmanın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut'a ve silah arkadaşlarına Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

BERAT ALBAYRAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde askeri helikopterin düşmesi nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Şırnak'ta helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabrı cemil dilerim. Milletimizin başı sağ olsun." ifadesini kullandı.

NUMAN KURTULMUŞ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Kurtulmuş, Twitter'daki hesabından, "Mübarek ramazan ayında Şırnak'tan aldığımız acı haberle yüreğimize ateş düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'mize ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun." paylaşımında bulundu.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 askere Allah'tan rahmet diledi.

Çavuşoğlu sosyal medyadaki Twitter hesapları üzerinden paylaşımda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, "Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan kahramanlarımızın acısı yüreğimizi dağladı. Allah rahmet eylesin, Milletimizin başı sağ olsun." mesajını yazdı.

ÖMER ÇELİK

Bakan Çelik de şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, "Yüreğimiz yandı. Acımız çok büyük. Mekanları cennet olsun..." ifadelerini kullandı.

Çelik, şunları kaydetti:

"En zor koşullarda vatan müdafaası ve terörle mücadele için üstün fedakarlıklarla dolu hayatlar yaşadılar. Milletimizin gururu oldular. Ve yine üstün fedakarlık gerektiren görevleri sırasında şehit oldular. Her biri milletimizin gururu olarak her zaman şükranla anılacak."

FATMA BETÜL SAYAN KAYA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Twitter'daki hesabından, "Acımız büyük. Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." paylaşımında bulundu.

MEHMET ÖZHASEKİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Şırnak'ta helikopter kazasında şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

ÖZNUR ÇALIK

"Şırnak'ta elim helikopter kazasında şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Elim kazada şehit olan Türkiye'nin ilk kadın ilçe jandarma komutanı Malatyalı hemşehrimiz Yarbay Songül Yakut'a Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

SELEHATTİN GÜRKAN

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan askerler için taziyede bulunarak, "Elim bir kazada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. 

AHMET ÇAKIR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerlere rahmet ailesine baş sağlığı dileyerek, "Onlar vatan borçlarını canlarıyla ödeyen, şehitlik mertebesine ulaşan seçilmiş kahramanlardır” dedi. 

ENVER KİRAZ

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan askerlere rahmet, ailesine sabır diledi.