MALATYA
Giriş Tarihi : 28-10-2018 00:26   Güncelleme : 28-10-2018 00:35

Eski Hizmetlerimizin Üstüne Koyarak Yolumuza Devam Edeceğiz

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.

Eski Hizmetlerimizin Üstüne Koyarak Yolumuza Devam Edeceğiz

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı'na katılarak teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Tüfenkci, AK Parti’nin 16 yıldır millete hizmet yolunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirtti.

AK Parti’nin her seçimden güçlenerek çıktığını ifade eden Tüfenkci,  “Her durumda millete gittik, hamdolsun milletimiz de yolumuzu açtı. 24 Haziran seçimlerini yaşadık, zor bir seçimdi. Malatya’da bir milletvekilini kaybetmiş olduk. Ancak bunun muhasebesini yaptık. Malatya’da önümüzdeki yerel seçimlerde inşallah doğru adaylarla, eski hizmetlerimizin üzerine koyarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ruhuna uygun olarak yeni bir sayfa, yeni bir söylem ve yeni bir hizmet anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

ALGI OPERASYONU YÜRÜTÜLÜYOR

Malatya’da görülen her eserde AK Parti’nin imzası olduğunu vurgulayan Tüfenkci, teşkilat mensuplarına yapılan icraatları anlatmaları çağrısında bulundu. Tüfenkci konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK Partiyi küçümsemek ve unutturmak adına sanki hiçbir şey yapılmıyormuş gibi bir algı operasyonu yürütülüyor. Onun için neler yaptığımızı Malatya’ya neler kazandırdığımızı sürekli anlatmamız lazım. Hemen yanı başınızda Malatya Devlet Hastanesine, çevre yoluna bir bakın. Malatya’nın 16 yıl önceki haliyle şimdiki hali arasındaki farkı göstermek lazım. İçme suyu olmayan Hekimhan’a AK Parti içme suyunu getirerek alt yapısını, üst yapısını hazırladı, hastanesini yaptı. Hekimhan’dan Kuluncak’a muhteşem bir yol yapılıyorsa, Pütürge yol ayrımından Doğanyol’a duble yol yapılıyorsa AK Parti sayesindedir. Tüm bunları, köprülerimizi, tünellerimizi anlatmamız lazım. Yatırımların nereden nereye geldiğini, nasıl 19,5 milyarlık yatırımın AK Parti döneminde geldiğini anlatmamız lazım. Kayısı ile ilgili elini taşın altına koyamayanlar bugün kayısı ile ilgili ne yaptınız diyorlar. Lisanslı depoyu, hayvancılık organize sanayini anlatmamız lazım. Malatya’ya çok şeyler kazandırdık, alnımız ak”

13’TE 13 YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKACAĞIZ

Tüfenkci, Mart yerel seçimlerinde de önceki seçimlerde olduğu gibi kirli bir siyaset uygulanabileceğine dikkati çekerek, teşkilat olarak kenetlenmenin önemine değindi.  

Teşkilatların birlik ve beraberlik içerisinde yerel seçimlerin önemini görerek çalışması gerektiğini dile getiren Tüfenkci, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a layık bir şekilde çalışmalıyız. Çünkü Malatya, AK Partinin omurga illerinden bir tanesi. Malatya, Sayın Cumhurbaşkanımızın önemsediği ve sonuçlarına ilk baktığı iller arasında yer alıyor. Şu anda büyükşehir belediye başkanlığımız ve 11 ilçemiz bize ait. İnşallah yerel seçimlerde bu sayıyı 13’te 13 yapmak için yola çıkacağız. Doğru adaylarla yola çıkacağız, bu da sizlerin gayretleriyle olacak.  Aday belirleme sürecinde asla incitici bir dil kullanmamalı kişisel heveslerimiz için birbirimizi yıpratmamalıyız” diye konuştu.

Bülten