GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-12-2019 23:52   Güncelleme : 30-12-2019 11:23

Yeni Teknoloji Haberleri

Yeni Teknoloji Haberleri

Yeni Teknoloji Haberleri

İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile 1 gün bile haberleri takip etmediğimizde ertesi gün çok fazla şeyin olduğunu görüyoruz. Teknoloji haberleri sayesinde gelişen teknolojiyi yakından takip edebiliyor ve sürekli bilgilerinizi güncel tutabiliyorsunuz.


Tcybers.net adresinde güncel olarak yayınlanmaktaydı. Ancak insanlar ile iletişime geçerek bilgi paylaşmak blog sitesi üzerinde oldukça zor oluyordu. Tcybers artık blog sitesinin yanı sıra, forum sitesi ile sizlere hizmet veriyor. Forum sayfasına “forum.tcybers.net” adresi üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün. Teknoloji haberleri başta olmak üzere birçok konu hakkında sizin gibi düşünen ve farklı düşünen insanlar ile bilgi paylaşımı yapabilir ve etkileşime geçebilirsiniz. , ve çok daha fazlası ...
Forum Sitesi Nedir?

Forum sitesi, dijital ortamda kurulmuş olan web sitesine verilen isimdir. Normal siteden en büyük farkı, tüm kullanıcıların konu açabilmesi ve birbirleri ile iletişime geçerek konuyu tartışabilmelidir. “Forum” kavramının internet ortamına geçmiş hali olarakta ifade edebiliriz. Forumlar üzerinde güncel haberler, eski haberler, içerikler, forum oyunları, tartışma bölümleri ve daha birçok konu üzerinde bölümler yer almaktadır. Forum sitesi üzerinde yer alan kategoriler yöneticiler tarafından belirlenmektedir. Örneğin teknoloji ve dijital alanda hizmet veren  forum.tcybers.net adresinde android cihazlar, akıllı telefonlar, teknoloji haberleri, sosyal medya, programlama dilleri ve daha birçok konuda kategoriye ulaşarak bilgi paylaşımı yapmanız mümkündür.
Forum siteleri tek bir alanda veya birden fazla alanda olabilir. Yönetici kendi isteğine ve stratejisine bağlı olarak forumu şekillendirmektedir. Forum yönetimi normal bir siteden çok daha zordur. Çünkü birçok insan site üzerinde yer aldığı için tüm kategorileri kontrol etmek ve düzeni sağlamak oldukça zordur. Bu yönetimi sağlamak adına forumlarda moderatör adı verilen yetkililer bulunur. Bu kişilerin başlıca görevi, kullanıcılar tarafından açılan konuları kontrol etmek ve yorumlarda düzeni sağlamaktır. Moderatör kişiler sadece kendilerine verilen kategorilerde yetki sahibidir. Örneğin teknoloji haberleri kategorisinde alakasız bir içerik paylaşıldığında bunu alakalı bölüme taşımak veya silmek bu kişilerin görevleri arasında yer almaktadır.
Teknoloji Haberleri Forumu

Teknoloji haberleri forumu normal bir haber sitesinden çok daha yararlıdır. Çünkü bu forumda diğer insanlar ile bilgi alışverişi yapabilmeniz mümkün olacaktır. En basitinden yeni bir telefon çıkıyor ve fiyat performans analizi yaparak telefonu alıp almamaya karar vereceksiniz. Bu aşamada android cihazlar veya akıllı telefonlar bölümüne yeni konu açarak tartışma başlatabilir ve diğer insanların fikirlerini alabilirsiniz. En büyük avantajı ise ürünü daha önce veya şuanda kullanan kişilerin yorumlarına erişebilme imkanınızın olmasıdır.
Standart bir haber sitesinde tartışma imkanınız bulunmaz. Sadece tek bir kişi tarafından yazılmış olan yazıyı okuyarak tek bir fikir doğrultusunda hareket edersiniz. Ancak forumlarda 100’lerce kişiye erişebilme imkanınız bulunur.
Güncel teknoloji haberleri için forum.tcybers.net adresine göz atabilir ve fikir paylaşımına başlayabilirsiniz.