GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-11-2018 10:56   Güncelleme : 19-11-2018 10:56

Bursa Evde Bakıcı Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Bakıma muhtaç, yatağa bağımlı ya da fonksiyon kaybı yaşayan yaşlılar ile refakat ihtiyacı olan bireylere verilen hizmet genel olarak evde bakıcı hizmeti olarak adlandırılır.

Bursa Evde Bakıcı Hizmetlerimizle Yanınızdayız

Bakıma muhtaç, yatağa bağımlı ya da fonksiyon kaybı yaşayan yaşlılar ile refakat ihtiyacı olan bireylere verilen hizmet genel olarak evde bakıcı hizmeti olarak adlandırılır. Bu hizmet, özelliklede çok uzun süre hastanede kalmak zorunda kalanlar için büyük önem arz etmektedir. Çünkü uzun süre hastanede kalan hastaların bu durumdan olumsuz yönde etkilendikleri gözlemlenmektedir. Kendi sosyal çevresinden, yaşadığı yerden ve ailesinden uzak kalan bireylerde psikolojik sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle uzun süre yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan kişiler için en uygun olanı bakıcı hizmetidir. hizmeti veren bir kurum olarak işinde uzman kadromuz ile her zaman yanınızdayız.

Evde Bakıcı Hizmetinin Yararları Nelerdir?

Bireylerin Tedavileri Düzenli Bir Şekilde Takip Edilir

Evde bakım hizmetinin en önemli yararı, daha önce de bahsettiğimiz gibi hasta, engelli ve yaşlı bireylere yaşadıkları zorlu süreçte destek olunmasıdır. Bu yararlı hizmet sayesinde tedaviye ihtiyaç duyan kişilerin tedavisinin düzenli ve aksamadan takip edilmesi sağlanır. Bunların yanında özellikle engelli ya da yatağa bağlı bireyler kişisel bakımlarını gidermekte zorlanırlar. Kişisel bakımlarının tam olarak sağlanamaması, bakıma ihtiyaç duyan bireylerin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkiler. Ancak bakıcı hizmetleri ile bireyler kişisel bakımları konusunda da desteklenir ve yaşam kalitelerinin artması sağlanır.

Kişiler Sosyal Çevrelerinden Mahrum Kalmazlar

Bursa evde bakıcı hizmeti sayesinde hastaların sosyal hayata dâhil olmaları sağlanır. Çünkü bu hizmeti almak yerine sağlık kurumlarında tedavileri takip edilen bireyler, sosyal çevrelerinden uzak kalmaları nedeniyle psikolojik olarak olumsuz etkilenirler. Oysa bakıcı hizmeti sayesinde kişilerin tedavilerinin ve gerekli bakımlarının evlerinde takip edilmesi sağlanır. Böylece kişi ailesinden ve sosyal çevresinde kopmak zorunda da kalmaz.

Bakım Hizmeti İşinde Uzman Kişiler Tarafından Verilir

Evde bakıcı hizmeti, mutlaka sağlık alanında uzman kişiler tarafından verilmelidir. Özel Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak hasta, engelli ve refakatçi ihtiyacı bulunan kişilere sunduğumuz bakıcı hizmetini sağlık alanında uzman kişiler ile vermekteyiz. Siz de bir yakınınız ya da kendiniz için bu hizmetten yararlanmak isterseniz, Bursa evde bakıcı hizmetlerimiz ile her daim yanınızdayız. Detaylar İçin,