EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-01-2019 12:50   Güncelleme : 30-01-2019 12:58

BİLSEM Sınavlarına Hazırlık Artık Sorun Değil

BİLSEM, akranlarına oranla daha üstün özellikler sergileyen çocukları seçerek yetenek eğitimlerine tabi tutulmalarını sağlayan bir sınavdır.

BİLSEM Sınavlarına Hazırlık Artık Sorun Değil

Ülkemizde yüzerce öğrencinin başarıya ulaşmak adına ter döktüğü bu sınav, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmaktadır. Daha iyi şartlarda eğitim alma fırsatı sunan okullara girebilmek adına zorlu bir zekâ sınavından geçilmesi gereken bu sınava hazırlık için en uygun kaynak, olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer çocuğunuz BİLSEM sınavına girmeye hak kazandıysa, öncelikli olarak sınava hazırlık için kaynak arayışına girersiniz. Bu arayış sırasında kaynakların ne kadar kısıtlı olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin pratik yapmaları adına sunulmuş herhangi bir kaynak bulunmamaktadır.  Bu anlamda BİLSEM sınavı için özel olarak hazırlanmış setlerden faydalanabilirsiniz.

BİLSEM Sınavına Hazırlık Setleri ile Sınav Endişenizi Ortadan Kaldırın!

BİLSEM; sınıf öğretmenlerinin 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencileri arasından akranlarına göre üstün özellikler sergileyenleri seçerek aday gösterdiği ve bunun sonucunda girdikleri bir sınavdır. Her yıl MEB tarafından uygulanan sınavdan başarılı olan öğrenciler, oldukça özel bir eğitime tabi tutulmaktadır. Ancak bu sınava hazırlık adına, daha önce de bahsettiğimiz gibi, bakanlığın sunduğu herhangi bir kaynak yoktur. Yapabileceğiniz en iyi şey ise çocuğunuzun zekâsını, dikkatini ve hafızasını geliştirecek kitaplardan yararlanmaktır. BİLSEM sınavı soruları ile birebir örtüşen soru ve anlatım tekniklerine sahip kitapları tercih ederek, çocuğunuzun bu sınavda başarılı olma ihtimalini arttırabilirsiniz.

BİLSEM sınavı için hazırlanan setler arasından hangisini seçeceğiniz de oldukça önemlidir. Çünkü internet üzerinden araştırma yaptığınızda karşınıza farklı kaynaklar çıkacaktır. Ancak bu kaynakların gerçekten işinde uzman kişilerce hazırlandıklarından emin olmalısınız. Bazı kaynaklar içerisinde yer alan testler, her ne kadar zekâ geliştirici olsalar da, içerikleri bakımından tehlikeli olabilirler. Bu nedenle güvenilir kaynakları satın aldığınızdan emin olmanız çocuğunuzun başarısı için büyük önem taşımaktadır. Başaran Yayınları olarak sunduğumuz BİLSEM sınavına hazırlık setleri, tamamen bilimsel alt yapı ile üniversitelerde akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Bu anlamda çocukların görsel ve işitsel hafızalarını arttıran, becerilerini geliştiren setlerimiz arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.