MALATYA
Giriş Tarihi : 08-02-2019 10:56   Güncelleme : 08-02-2019 10:56

Akçadağ Yol Ayrımında Kaza.. Çok Sayıda Yaralı Var!..

Malatya’da yolcu otobüsü ile halk otobüsünün çarpışması sonucu 3’ü ağır 18 kişi yaralandı. Kaza, Malatya D 300 karayolunda meydana geldi.

Akçadağ Yol Ayrımında Kaza.. Çok Sayıda Yaralı Var!..

Malatya-Kayseri kara yolu Akçadağ ayrımında, Ali Uçar yönetimindeki 58 AAC 917 plakalı yolcu otobüsüyle Battal Yardımcı idaresindeki 44 ED 711 plakalı Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü çarpıştı. Kazada, 3’ü ağır 18 kişi yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla Turgut Özal Tıp Merkezi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, kaza yerinde incelemede bulundu.

Vali Baruş, kaza yerindeki incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde kazanın meydana geldiğini belirtti.

Ankara istikametinden Malatya’ya gelen bir firmaya ait yolcu otobüsüyle kent merkezinden Akçadağ ilçesine gelen Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir yolcu otobüsünün Akçadağ Kavşağı’nda kaza yaptığını söyleyen Vali Baruş, “Çarpışma neticesinde şu anda tespit ettiğimiz 18 yaralımız var. 18 yaralımızdan 3 tanesinin durumu biraz kritik, ağır. Hepsi hastanelere intikal ettirildi. Gerçekten çok üzüldük. Ancak şu ana kadar her hangi bir vefat haberi almamamız bizim için teselli kaynağı oldu. İnşallah yaralı vatandaşlarımız kısa zamanda şifaya kavuşur” dedi.

Ferdi Durdu-Yeni Malatya Gazetesi(www.yenimalatya.com.tr)/Malatyahaber.com