GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-02-2019 13:14   Güncelleme : 12-02-2019 13:20

Mest Kullanmanın Dinimizdeki Yeri

Mest, müminlerin namaz ibadetlerini son derece kolaylayan bir üründür. Mestler genellikle deri gibi malzemelerden imal edilseler bile, son dönemlerde özel kumaşlar ve malzemelerden de üretilebilmektedir

Mest Kullanmanın Dinimizdeki Yeri

Mest, müminlerin namaz ibadetlerini son derece kolaylayan bir üründür. Mestler genellikle deri gibi malzemelerden imal edilseler bile, son dönemlerde özel kumaşlar ve malzemelerden de üretilebilmektedir. Mestin avantajlarını sıralamak gerekirse, ilk olarak abdest almayı pratikleştirmesini söyleyebiliriz. satın alan bir kişi, normal abdestini aldıktan sonra mest giydiğinde bir daha ayak yıkama işlemini tekrarlamak zorunda kalmaz. Bu da bilhassa ev dışındaki mekanlarda rahatça abdest alabilmemizi sağlamaktadır. Yapılan tek şey, mest üzerinden ayakları mesh etmek ve basitçe mesti kurulamaktır. Böylelikle çorap çıkarma gibi dertlerinizin olmayacağını kolaylıkla ifade edebiliriz. Ayrıca gelişen teknolojiyle ortaya çıkan termal mest gibi ürünler de soğuk havalarda ayak ısımızı muhafaza etmekte ve bu mevsimi hastalıksız kapatmamıza vesile olmaktadır.

Mest kullanmak isteyen müminlerin en çok merak ettiği soruların başında, mest kullanmanın caiz olup olmadığı gelmektedir. Öncelikle bu konuda alacağınız mestlerde beş şeye dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayakları ve topukları bütünüyle kapaması, minimum 5 kilometre yol yürünecek kadar dayanıklı olması, herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan ayağınızda durabilmesi, herhangi bir yerinde sökük bulunmaması ve suyun ayakla temas etmesini engellemesi oldukça mühimdir. Bu şartları sağlayan mestlerin tümü caizdir ve gönül rahatlığıyla giyilebilir. Zaten Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, (S.A.V) gündelik hayatında çorap mest giymiş ve ayaklarını bu şekilde mesh etmiştir. Aynı zamanda İslam alimleri ve sahabelerin de mest giydiklerine şahit olunmuştur. Bu açıdan mest giymek hem sünnet, hem de güzel bir eylemdir.

Dini kuralların bütününe uyan, uygun fiyatlı ve kaliteli bir çorap mest almak istiyorsanız ilk tercih etmeniz gereken site, cagrihacumre.com adresidir. Çağrı Hac Umre, deri mest ve termal mest dahil olmak üzere birçok farklı ürünü envanterinde bulundurmaktadır. Siteden alacağınız ürünler garantili olup, bir problem oluşması durumunda değişime açıktır. Bu nedenle Çağrı Hac Umre üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilir, mest siparişi verebilirsiniz. Yaklaşan soğuk aylarda ayağınıza giydiğiniz mestler ile hem sıcacık kalacak, hem de abdest esnasında yaşadığınız sorunları minimuma indirgemiş olacaksınız. Ayrıntılı bilgi için cagrihacumre.com adresine giderek canlı destek ekibine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Detaylar İçin;