MALATYA
Giriş Tarihi : 19-02-2019 14:20   Güncelleme : 19-02-2019 14:20

Malatya Merkezli 4 İlde FETÖ/PDY Operasyonu

Malatya merkezli 4 ilde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün TSK içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 6’ı muvazzaf 7 şüpheli ile birlikte örgüt adına faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Malatya Merkezli 4 İlde FETÖ/PDY Operasyonu

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün TSK’nın mahrem yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 9 şüphelinin yakalaması için bir çalışma yürütüldü.

Malatya’da 6, Ankara, Antalya ve Balıkesir’de ise toplam 3 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, 6’ı muvazzaf 7 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, 1 ihraç üsteğmenin yurt dışında olduğu tespit edilirken, 1 ihraç üsteğmen ise firar olduğu ve aranmasına devam edildiği bildirildi.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda ise 1 muvazzaf subay ile ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 2 ihraç kamu personeli gözaltına alındı. Şüphelilerin, haklarında soruşturma açılan illere gönderilecekleri bildirildi.

Ferdi Durdu – Yeni Malatya Gazetesi / Malatyahaber.com