MALATYA
Giriş Tarihi : 19-02-2019 20:32   Güncelleme : 19-02-2019 20:32

“Sağlık Hizmetlerimizde Aksama Yok”

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi ilimizde faaliyet gösteren tüm sağlık tesislerinin medikal ve tıbbi malzeme alımlarına ilişkin ihaleler Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

“Sağlık Hizmetlerimizde Aksama Yok”

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, başhekimlik görevinin vekaleten,  9 başhekim yardımcısının da hala aktif olarak görev yaptığını belirterek  “Hastanemizin başhekimimin ve İdari Mali İşler Müdürünün ayrılması nedeniyle söz konusu görevler vekaleten yürütülmesi sebebiyle halkımıza sunulan sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama olmadığı gibi hastanenin işleyişine ilişkin olarak idari hizmetler de ilgili müdür tarafından yürütülmekte ve herhangi bir aksama meydana gelmemektedir” dedi.

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 5 aydır başhekimin bulunmadığı ve buna bağlı olarak hizmetlerde bazı aksamalar meydana geldiği yönündeki haberimize yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin gerek acil servisi gerekse diğer poliklinikleri ile Malatya ve bölge insanına sağlık hizmeti sunduğunu hatırlatan Doç. Dr. Bentli, başhekimlik görevinin 3 aydır vekaleten yürütüldüğünü, başhekim isminin Sağlık Bakanlığı sistemine girildiğini ve atama sürecinin beklendiğini bildirdi.

“Başhekimlikle ilgili atama süreci bekleniyor”

Son 5 aylık süreçte 19 açık ihale ve bazı ihtiyaçlar için ise doğrudan temin yoluyla alımlar gerçekleştirdiklerini belirten Doç. Dr. Bentli, bu nedenle stoklarında herhangi bir sıkıntı bulunmadığını kaydederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi 20.11.2018 tarihinde görevinden ayrılmış olup hastanemize Başhekim ataması yapılana kadar Başhekimlik görevini vekaleten Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi yürütmektedir.  Ayrıca İdari ve Mali İşler Müdürlüğü görevini ise vekaleten Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü yürütmektedir.

Hastanemizin başhekimimin ve İdari Mali İşler Müdürünün ayrılması nedeniyle söz konusu görevler vekaleten yürütülmesi sebebiyle halkımıza sunulan sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama olmadığı gibi hastanenin işleyişine ilişkin olarak idari hizmetler de ilgili müdür tarafından yürütülmekte ve herhangi bir aksama meydana gelmemektedir.Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemizin ihtiyacından dolayı medikal ve tıbbi malzeme alım ihalelerimizde son 5 aylık dönemde müdürlüğümüzce 19 açık ihale ve bazı ihtiyaçlar için ise doğrudan temin yöntemiyle alımlar gerçekleştirilmekte olup hastanemizin mevcut stok durumlarında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Hastanemizde 9 başhekim yardımcısı aktif olarak çalışmaktadır. Yeni başhekim ismi ise Sağlık Bakanlığı sistemine girilmiş olup atama süreci devam etmektedir.”

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com