GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-03-2020 20:20   Güncelleme : 15-03-2020 20:20

Şansal Büyüka: Fenerbahçe Yönetimi İçerisinde olsam diğer hepsini yollarım

Şansal Büyüka: Fenerbahçe Yönetimi İçerisinde olsam diğer hepsini yollarım

Şansal Büyüka: Fenerbahçe Yönetimi İçerisinde olsam diğer hepsini yollarım

Eyyamdan ne zaman vazgeçilecek? 
Beşiktaş - Ankaragücü maçının orta hakemi Arda Kardeşler maç içerisinde son derece iyi bir yönetim sergilemiş olabilir. Ancak bu konunun Türk hakemliği açısından, Türk futbolu açısından dönüm noktası olacak bir uygulama oldu. Çok beğendim, “tamam” dedim. Hatta, daha fazlasını size söyleyeyim, her fırsatta kendisini yere atan, sakat numarası sergileyen, hakemi yönlendiren, oyunu durdurtan, rakibin alın terini göz diken futbolculara karşı bir nevi savaş ilan eden değerli meslektaşım Uğur Meleke’ye konu ile ilgili mesaj gönderdim, “Daha önce yazdıkların etki etmeye başladı, devam” dedim. Peki Ne sergiledi Arda Kardeşler? Maçın daha 58. dakikasında Beşiktaş %100 bir gole şans bulmuşken, Lens topu ayağında çok tuttu ve neticesinde kaybetti. Rakibi nizami bir hamle  ile Lens’in ayağından topu aldı. Lens bu mücadelede her hangi bir darbe ile karşılaşmamasına rağmen yerde kıvranmaya başladı.

Arda Kardeşler bu olanı dikkate almadı, oyunu durdurmadı, çok da iyi oldu. Lens’in bu hareketi ile kaybettiği topla Ankaragücü atağa çıktı, Orgill ceza sahası içerişe girerek çok iyi vurdu, kaleci Karius iyi bir müdahele ile topu kornere atıp golü önledi.

Bu maçı izlemem ile çok mutlu oldum ve bundan sonra sahtecilere ligimizde pirim tanınmayacağını düşündüm. Takii diğer müsabakaları takip edene kadar.