GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-03-2020 20:25   Güncelleme : 15-03-2020 20:25

A Milli Futbol Takımımızdan Koronavirüs Önlemi!

A Milli Futbol Takımımızdan Koronavirüs Önlemi!

A Milli Futbol Takımımızdan Koronavirüs Önlemi!


A Mili takımımız Avusturya ve Slovenya ile oynamayı planladıkları hazırlık maçları koronavirüs tehdidi nedeniyle  seyircisiz oynanacağı ilgili ülkemer tarafından açıklandı.
A Mili takımımızın, bu ay oynamayı planladıkları dış sahada müsabakaları olan Avusturya ve Slovenya müsabakalarının, koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanacağı açıklandı.

Dünya üzerinde tesirini giderek kendisini daha fazla göstermekte olan koronavirüs, futbolu da etkilemeye tüm hızı ile devam ediyor.

Avrupa'da oynanacak olan nerede ise tüm müsabakalara  virüs sebebiyle seyirci kabul edilmediği biliniyor. A Mili takımımız bu ay gerçekleştirmesi planlanan hazırlık maçları ile ilgili çarpıcı açıklama yapıldı. Ay-yıldızlıların, 27 Mart'ta Slovenya yapacakları ve 30 Mart'ta Avusturya ile oynanması planlanan müsabakaların koronavirüs sebebiyle seyircisiz oynanacağı söylendi.

Slovenya'dan Virüs ve Maç İle İlgili Açıklama Geldi

Ulusal Futbol Ekibi’nın 27 Mart’ta Slovenya’ya davetli olacağı hazırlık karşılaşması, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ihtiyatları kapsamında seyircisiz oynanacak.

Koronavirüs ile ilgili hayatını kaybedenlerin rakamının 31’e çıktığı Slovenya’da hükümet, salgının dağılmasına karşı birçok önlemler aldı.

Slovenya Dışişleri Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre, konu ile ilgili daha sert tedbirler kapsamında, ülke içerisinde bulunmakta olan tüm önemli spor etkinliklerinin seyircisiz olarak oynanacağını hükümet olarak kararlaştırdıklarını bildirdi.

Ayrıca, kapalı alanlardaki spor faaliyetlerinin de belli bir kısıtlama çerçevesinde olacağı bildirildi. 100 kişi sınırı ile bu müsabakaların oynanacağı bu sayının üzerinde kimsenin bulunmayacağı da açıklandı.