GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-04-2020 20:15   Güncelleme : 04-04-2020 20:15

MLS Lig Takımlarının Yapacağı Antrenmanlar 24 Nisan'a Ertelendi

MLS Lig Takımlarının Yapacağı Antrenmanlar 24 Nisan'a Ertelendi

MLS Lig Takımlarının Yapacağı Antrenmanlar 24 Nisan'a Ertelendi

 

Amerika Birinci Liginde bulunan MLS ligi takımlarının yapacağı antrenmanlar 24 Nisan 2020 tarihe ertelendi. Dünya salgını koronavirüs nedeni ile daha önce başlaması gereken antrenmanlar ileri bir tarih olan 24 Nisan'a ertelendi. MLS liginin internet sitesinde çıkan haberlere göre daha önce 3 Nisan da başlaması gereken antrenmanlar covid-19 nedeni ile 24 Nisan'a ertelendiği yazıldı. İnternet sitesinin yapmış olduğu açıklamada ise antrenman yerlerinin kapalı olacağı fakat tedavi gören futbolculara açık olacağı söylendi.

MLS Ligi Daha Yeni Başlamıştı

Amerikan Birinci Ligi olan MLS 1 Mart'ta yapılan maçlarla oynanmaya başlanmıştı. Fakat dünya genelinde bulunan Koranavirüs salgını nedeni ile verilen kararlar sonucunda lig askıya alınmıştı. Diğer büyük Avrupa ligleri gibi yeni başlayan MLS ligi de covid-19 nedeni ile askıya alındı. Yeni başlamasına rağmen askıya alınan ligin ne zaman başlayacağı şu anda daha belli değil. Yapılan toplantılar ve yapılan açıklamalardan sonra liglerin ne zaman başlayacağı belli olacak.

MLS Liginin 10 Mayıs'ta Başlaması Bekleniyor

MLS liginin internet sitesinde çıkan haberde ise yeni başlayıp kısa süre sonrasında covid-19 salgını nedeni ile ertelenen ligin Mayıs ayında başlaması bekleniyor. Çıkan haberde Mayıs ayı kesin olmamakla beraber tahmin edilen tarih olup covid-19 salgınının durumuna göre hareket edilecektir ve ona göre lig başlayacaktır denildi.