SPOR
Giriş Tarihi : 05-04-2020 17:48   Güncelleme : 05-04-2020 17:48

TFF'den Ligler Hakkında Açıklama Geldi

TFF'den Ligler Hakkında Açıklama Geldi

TFF'den Ligler Hakkında Açıklama Geldi

 

Türkiye Futbol Federasyonu bir son dakika açıklaması yaptı. Açıklamaya göre Türkiye profesyonel futbol liglerinin haziran ayı başından önce başlamayacak. Alınacak kararlar ve liglerin son durumu hakkında yayınlanan açıklama resmi İnternet sitesi üzerinden yapıldı. Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve UEFA ile ortak görüşmelerin yürütüldüğünü belirten TFF öncelik olarak sezonun bitirilmesinin düşünüldüğünü açıkladı.

Mayıs Ayında Değerlendirme

Bu sürecin Mayıs ayında tekrar değerlendirileceği açıklandı. Takımların hazırlık süreçlerinin de düşünülerek en erken Haziran başında oynanabileceği belirtildi. TFF tüm soruların cevabını resmi İnternet hesabı üzerinden açıklığa kavuşturdu.

19 Martta Kararlaştırıldı

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda ligler hakkında karara varıldı. Gençlik ve Spor Bakanı ile düzenlenen Korona virüsle Mücadele Eş güdüm Toplantısının üzerine korona virüs sebebiyle 19 Martta liglerin ertelenmesi kararı alındı.

Şartlar Gözlemleniyor

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamanın devamında tüm tedbirlerin gözlemlendiğini belirtti. Çalışmaların Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu, UEFA, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli yürütüldüğünü belirtti. Ayrıca önceliğin sporcular ve spora hizmet eden tüm bireyler olduğuna dikkat çekildi.

Böylece insan hayatı öncelik alınarak 2019-2020 sezonunun sağlıklı bir şekilde sonlandırılması hedefleniyor. 1 Nisan Çarşamba günü video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda tavsiyesi ve beklentisi bu yöndedir denilerek sezonun tamamlanmasının önemi ve önceliğinin altı çizilmiş olduğu belirtildi.