GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-04-2020 16:32   Güncelleme : 21-04-2020 16:32

Site Ve Apartman Dezenfekte Çalışmaları

Site Ve Apartman Dezenfekte Çalışmaları

Site Ve Apartman Dezenfekte Çalışmaları

Normal zamanlarda gerek belediyeler tarafından gerek diye sağlık kuruluşları tarafından ev ya da iş yerlerinin ve bütün yaşam mahallerinin düzenli bir şekilde ve periyodik aralıklarla dezenfekte edilmesi çalışmalarının yürütüldüğü bilinmektedir. Fakat 11 Aralık 2019 tarihinde Çin'in Wuhan kentinde meydana gelen ve bütün dünyayı kasıp kavuran coronavirüs isimli salgın hastalığın bulaşıcı olduğunun Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirtilmesinden sonra dezenfekte çalışmalarının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.
 
 Dezenfekte Uygulamalarının Önemi Nedir?
 
 Genel itibariyle coronavirüs salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı bir hastalık olduğunun belirtilmesinden sonra gerek kişisel ve toplumsal açıdan kullanılan bütün eşyaların ya da ortak yaşam alanlarının temizlenmesi virüslerden ve diğer olarak nitelendirilen durumlardan arındırılması gerekir.
 
 Dezenfekte Ve İlaçlama Uygulamalarının Yapılacağı Alanlar
 

 Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının talimatları ile birlikte insanların evden dışarı çıkmamaları gerektiği belirtilmiştir. Türkiye'nin 81 ilinde bulunan vatandaşların çoğunluğu bu uyarıya riayet edip evlerinde kalmaya başladılar. Fakat tehlike hala geçmiş değil, çünkü virüs taşıyan ya da taşımayan bütün bireyler evlerde, apartmanlarda ve sitelerde oturdukları için tehlike genel itibarıyla bu alanlarda toplanmaktadır.
 
 Site ve apartman dezenfekte ilaçlama çalışmaları adı altında genel itibariyle sitenin girişinden itibaren bütün kat ve bütün apartman girişlerine kadar bütün daireleri bölümlendiren ve birbirinden ayıran daire koridorları böcek virüs gibi mikrop ya da hastalık üreten ve çeşitli faktörlerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.
 
 Site ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşların web sitelerinden ya da whatsapp iletişim hatlarından irtibata geçip dezenfekte çalışmalarının gerçekleştirileceği alan ile ilgili bilgileri vermeleri, ilaçlama firmasının işini daha da kolaylaştıracağı gibi zaman kaybetmeden bir an önce dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını yerinde ve zamanında gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.
 
 Unutulmamalıdır ki virüs, mikrop, böcek ya da diğer hastalık grupları, insanlarımızın alacakları tedbirlerden daha güçlü değildir.


https://www.bocekavcisi.com/bina-ve-site-ilaclama/