EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-05-2019 21:10   Güncelleme : 27-05-2019 21:13

Ziraat Bankası Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Siz de devlet destekli işyeri açmak istiyorum diyorsanız bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herkesin yapmak istediği iş ile ilgili işyeri açma fikirleri vardır, fakat maddi yetersizlikten dolayı bu düşüncelerini asla gerçekleştiremeyeceklerini düşünürler ve hiçbir şekilde gerçekleştiremeyeceklerini düşündükleri için bu fikirlerini rafa kaldırarak belki de girişimcilik adına çok önemli bir projeyi hayata geçiremeyecekler. Devlet bu konuya çok net bir şekilde yenilik getirerek size ciddi rakamlarda destekler veriyor. Bu yazımızda yeni işyeri açma kredisi devlet desteği hakkında bilgi vermek istedik.

Ziraat Bankası bildiğiniz gibi Türkiye ‘nin en eski bankalarından biri olarak hala devlet bankası olarak faaliyetini sürdürmektedir. Türkiye ‘nin en çok tercih edilen bankalarından bir tanesi olan bu dev banka işyeri açma kredisi konusunda oldukça cazip kampanyalar yapmakta. Devlet bankası olmasından kaynaklı destek gören bu kampanyada girişimciler Ziraat Bankası işyeri açma kredisi ile maddi yetersizlikten dolayı fikirlerini hayata sokamayan kişilere kolaylıkla yeni işyeri açma konusunda yardımcı oluyor.

Devlet Destekli Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle yapacağınız işe karar vermeniz gerekiyor. Bu açacağınız dükkan her alanda olabilir. Örnek vermek gerekirse kafe, lokanta, emlakçı, mobilya, kırtasiye, kuruyemiş, hayvancılık gibi verebileceğimiz bir sürü örnek var. Açacağınız dükkana karar verdikten sonra geri kalan tek şey Ziraat Bankası şubesine giderek işyeri açmak için gerekli belgeler ve maliyeti hakkında bilgi almak olacaktır. Ayrıca KOSGEB tarafından verilen destekler de mevcut. KOSGEB ilk işini açacaklara hibe vererek aynı zamanda faizsiz kredi de sağlamaktadır. Peki işyeri açma kredisinden kimler yararlanabilir?

Bahsettiğimiz KOSGEB tarafından verilen desteklerde ilk iş yeriniz olma şartı bulunabilir, fakat Ziraat Bankası gibi bankaların verdiği işyeri açma kredisi konusunda böyle bir şartınız bulunmamaktadır. Bu yüzden işyeri açma kredisi esnaflara, en çok kullanılan sektör olan tarım ve hayvancılık gibi üretim yapan kişilere, şirketlere, fabrikalara, yeni iş fikri olan herkese verilebilir.

Bu kredi sayesinde devletin planı ekonomiyi canlandırarak ihracatı arttırmaktır. Bu yüzden yapmak istediğiniz işi memlekete faydası olacak şeyler seçmenizi tavsiye ederiz. Ziraat Bankası gibi işyeri açma kredisi veren bankalar bulunmaktadır.