MALATYA
Giriş Tarihi : 29-04-2020 12:04   Güncelleme : 29-04-2020 12:04

Karantina Süresi Tamamlanan 336 Türk Vatandaşı Evlerine Gönderildi

Battalgazi Öğrenci Yurdu'nda kalan 336 Türk Vatandaşı, 4 günlük karantina süresinin sona ermesiyle,otobüsle evlerine gönderildi.

Karantina Süresi Tamamlanan 336 Türk Vatandaşı Evlerine Gönderildi

Suudi Arabistan'dan getirilen 336 Türk vatandaşı,Malatya'daki karantina sürelerinin tamamlanmasının ardından evlerine uğurlandı.

Korona virüs salgını nedeniyle Suudi Arabistan'dan kalkan 2 uçakla,14 Nisan'da Malatya'ya getirilen 336 kişi Battalgazi Öğrenci Yurdu'ndaki 14 günlük karantina sürecini tamamladı.

Sağlık durumlarında herhangi bir sorun tespit edilmeyen vatandaşlarımız,Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirlerle otobüsle evlerine gönderildi.

Suudi Arabistan'dan gelip gözlem altında kalan Ahmet Salih Erbel gazetecilere yaptığı açıklamada  "Yemeğimizi, tüm ihtiyaçlarımızı karşıladılar, teşekkür ederiz. Yurdun imkanları güzeldi, banyosu, her şeyi vardı." dedi

Rıfat Boynukalın ise "Allah devletimize zeval vermesin. Bu 14 günde Malatya'nın, burada çalışanların, idarecilerin güler yüzü, sanki ailelerinden birisi gelmiş gibi davranışları beni çok mütehassis etti. Hepsine çok teşekkür ederim. Karantina süresinde kitap okudum, ibadetimi yaptım. Gençlik ve Spor Bakanı aradı, halimizi sordu, çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Sinem Serin de 2 yaşındaki oğlu Ayaz ile karantina sürecini geçirdiklerini anlatarak, "Oğlumla karantina süresinin zor geçeceğini sanmıştım ama çok iyi geçti. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Türker de karantina sürecini tamamlayan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.