MALATYA
Giriş Tarihi : 18-05-2020 23:36   Güncelleme : 18-05-2020 23:36

Malatya'da Berberlerden İl Sağlık Binasında Protesto

Malatyadaki berberler Sağlık Bakanı açıklaması sonrasında isyan ettiler.

Malatya'da Berberlerden İl Sağlık Binasında Protesto

Malatya'da Berberlerden İl Sağlık Binasında Protesto
Malatyadaki berberler Sağlık Bakanı açıklaması sonrasında isyan ettiler.
Malatya İl Sağlık Müdürünün yapmış olduğu Malatya'da 3 berberde korona testinin pozitif çıktığı açıklamasının ardından berberler,kuaförler ve güzellik salonlarının işlerinin düştüğü öne sürüldü.
Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli'nin açıklamasına berberler tepki gösterdi.Korona virüsü sürecinde uzun süre kapalı olduklarını ve bu sürece iyi şekilde hazırlandıklarını dile getirdiler. Sürece özel tek kullanımlık malzemeler ve sterilazyon çalışmalarını iyi bir şekilde yerine  getirdiklerini ifade ettiler.
Malatya İl Sağlık Binasi önünde toplanan berberler her mahalleden bir tanede temsilciyi aralarında bulundurdu. Kullanmadıkları malzemeleri İl Sağlık Binası önüne atan gruptan bir berber açıklamalarda bulundu. Malatya'da bin 500 berber ve kuaför,6 bin kişilikte istihdam olduğunu söyleyen Erkan Aktaş dünyada böyle bir uygulama olmadığını hem kendisinin hem meslektaşlarının mağdur olduğunu söyledi. Önceliğin insan sağlığı olduğu bu günlerde Malatya İl Sağlık Müdürü Bentli tarafından hedef gösterildiklerini söyledi. Yasalara uygun bir şekilde açılış yaptıklarını ve testlerinin negatif çıktığını söyleyen Erkan Aktaş;meselenin para olmadığını kendilerinin bu açıklamalardan dolayı arkadaşlarının ve ailelerinin bile kendilerinden kaçtığını dile getirdi.
Erkan Aktaş para için toplanmadığını sadece ailesinin bile ondan kaçmasından şikayetçi olduğunu  dile getirdi. Hatanın düzeltilmesini kendilerinin hedef olmaması gerektiğini dile getirdi.
Eylem sırasında yere malzemelerini atan esnaflar eylem sonrasında malzemelerinin alıp geri dönüşüm kutusuna attılar.

 

AdminAdmin