GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-06-2020 17:48   Güncelleme : 06-06-2020 17:48

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Instagram önlemler alarak Covid-19’a karşı mücadele etti

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Instagram önlemler alarak Covid-19’a karşı mücadele etti

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Instagram önlemler alarak Covid-19’a karşı mücadele etti

 

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, Instagram’ın Covid-19 salgını kapsamında  yanlış bilgi yaymak için kullanıldığı endişesiyle önlemler alarak Covid-19 ile dijitalde mücadele ettiğini belirtti.

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, “Instagram’ın güvenilir bir sağlık kuruluşu tarafından yayınlanmadığı sürece Covid-19 içeriğini ve hesaplarını önerilerden kaldırması yine yanlış bilgiyle mücadele noktasında etkili olacaktır” dedi.

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, Instagram’ın “Evde Kal” etiketi kullanarak başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için paylaşılan hikayelere “stay at home” etiketleriyle destek verdiğini kaydetti.

“Evde kalma oranlarının artması ile insanların görüntülü konuşma trendleri arttı”

 

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, evde kalma oranlarının artması ile insanların görüntülü konuşma trendleri artmaya başladığını kaydederek, “Instagram görüntülü konuşma özelliği sundu. Bu özellikle toplu olarak Instagram üzerinden görüntülü konuşulabilecek. Doğrudan gelen kutusunda ya da mesajlardaki görüntülü konuşma butonunu kullanarak görüntülü konuşulabilir” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez,Instagram’ın ayrıca daha fazla ülkede bağış etiketini kullanıma sunarak ve  insanların destekleyecek ilgili kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bulmalarına yardımcı olarak, “Bu Covid-19 mücadelesi ve insanların ne yapması gerektiği konusunda farkındalık yaratan gelişmelerden biridir. İnsanların bu fon yaratma çabalarına katkıda bulunmaları gerçekten güzel davranış” diye konuştu.