MALATYA
Giriş Tarihi : 25-05-2020 00:26   Güncelleme : 25-05-2020 00:26

Malatyaspor’un Son Durumu Nedir?

Üç kıtanın birleşme noktasında bulunan Malatya, hem tarihi hem de kültürel olarak büyük bir mirasın taşıyıcısıdır. Geçmişten bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kadim şehir, şimdilerde de Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer almaktadır.

Malatyaspor’un Son Durumu Nedir?

Malatyaspor’un Son Durumu Nedir?

Üç kıtanın birleşme noktasında bulunan Malatya, hem tarihi hem de kültürel olarak büyük bir mirasın taşıyıcısıdır. Geçmişten bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kadim şehir, şimdilerde de Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer almaktadır. 800 bine yaklaşan nüfusu ile her geçen gün büyümeye devam eden şehirde ekonomi, eğitim, sanat ve spor gibi pek çok alanda da büyük ivmeler yaşanmaktadır. Şehir ekonomisinin büyük bir kısmı tarım ve hayvanlıktan oluşmaktadır. Kayısı üretimi, tarımsal üretimlerin en başında yer almaktadır ve bu oran diğer tarımsal ürünlere oranla oldukça yüksek potansiyele sahiptir. Bünyesinde barındırdığı doğal ve tarihi güzellikler sayesinde hem yerli, hem de yabancı pek çok turistin ilgisini çekmeyi başarabilen Malatya, turizm gelirleri açısından da büyük bir potansiyele sahiptir.

Yeni Malatyaspor Futbol Kulübü

Malatya’nın Türkiye çapında temsilini sağlayan en önemli kuruluşlardan biri de Yeni Malatyaspor Futbol Kulübü’dür. Hâlihazırda Süper Lig’de bulunan Yeni Malatya Spor Kulübü, 1966 yılında birkaç yerel takımın birleşmesi ile kurulmuştur. Kuruluşunda sarı siyah renkli forma ile müsabakalara çıkan takım, sonraki yıllarda ise sarı kırmızı forma renklerini kullanmaya başlamıştır. 2004 yılında büyük bir başarı elde ederek UEFA Kupası’na katılmaya hak kazanan takım Basel takımını 2-1 mağlup etmiştir. Ancak “deplasman golü” kuralınca ligden elenmiştir. Takım zaman içerisinde bazı isim değişikliklerine de uğramıştır. İlk kuruluşunda adı sadece Malatya Belediyespor olan takım,  2012-2013 sezonunda alınan kararla Yeni Malatyaspor Futbol Kulübü olarak adlandırılmıştır.

Süper Lig Puan Durumu

Süper Lig, Türkiye’deki futbol ligleri arasında en üstte olan ligdir. Türkiye’nin adı bilinen ve büyük miktarda taraftara sahip olan takımları bu ligde yer almaktadır. Oldukça çekişmeli karşılaşmaların yaşandığı Süper Lig’de toplam 18 takım bulunmaktadır. Coronavirüs tedbirleri nedeni ile Süper Lig maçları, bir sonraki emre kadar durdurulmuş olsa da, ligin devam ettiği süre boyunca pek çok maç oynanmıştır. Bu maçların neticesinde Karadeniz fırtınası olarak da bilinen Trabzon Spor, ligin birinci sırasında yer almaktadır. 53 puana sahip olan Trabzonspor’un hemen gerisinde ise yine aynı puanla ancak averaj farkı ile ikinci olan Başakşehir Spor Kulübü bulunmaktadır. Dört büyükler olan, Türkiye’nin en köklü futbol takımlarından Galatasaray ise ligin üçüncü sırasında yer almaktadır. Yeni Malatyaspor ise 25 puan ile ligin 15.sırasında yer almaktadır.

Yeni Malatyaspor’un Son Karşılaşmaları

Malatya’nın spor alandaki markası Yeni Malatya Spor, bu sezon ligde pek çok karşılaşmaya katıldı. Coronavirüs tedbirleri nedeni ile maçların ertelenmesinden önce, takımın çıktığı müsabakalardan bazıları ve sonuçları şu şekildedir:
22. Hafta: Galatasaray-Yeni Malatyaspor: 1-0
23. Hafta: Yeni Malatyaspor-Antalya Spor: 1-2
24. Hafta: Denizli Spor-Yeni Malatyaspor: 2-0
25. Hafta: Yeni Malatyaspor- Trabzon Spor: 1-3

Malatyaspor Son Dakika Haberleri

Malatya’da meydana gelen en güncel olaylar hakkında bilgi sahibi olmak ve Malatyaspor’un durumundan haberdar olmak istiyorsanız siz de https://malatyahaberleri.net/  adresini takip edebilirsiniz. Malatya haber kuruluşları arasında yer alan adreste, günün her saatinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Malatya haber olarak da bilinen bu adresi Malatya’nın sesi olmaktadır. Ayrıca sitede yalnızca Malatya hakkında değil, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan diğer komşu iller hakkında da pek çok haber bulmanız mümkündür. Doğru ve güvenilir haberin kaynağı olan bu adresi takip ederek, siz de çevrenizde olup biten gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En güncel haberler, artık bir tık uzağınızda.