GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-05-2020 16:47   Güncelleme : 31-05-2020 16:47

Doğal Sucuk ile Piknik ve Mangalların Tadını Çıkarın

Doğal Sucuk ile Piknik ve Mangalların Tadını Çıkarın

Doğal Sucuk ile Piknik ve Mangalların Tadını Çıkarın

Doğal sucuk bugünlerde hasret kaldığımız özelliklerden biri. Türk kültüründe sabah kahvaltılarında, pikniklerde en vazgeçilmez ürünler şarküteri ürünleridir. Şarküteri ürünlerinin doğal olması da sağlığı ve lezzeti beraberinde getirir. Doğal sucuk da elbette bunlardan biridir. Sizlere özgürce yaşayan, doğal beslenen çiftliklerimizden ürünleri sunmaktayız. Doğal sucuk, içerisinde katkı maddesi olmayan sucuk anlamında gelir. Raflarda satışa sunulan sucuklar genellikle endüstriyel firmalar tarafından kırmızı renge kavuşması için nitrat gibi zararlı maddeler ile üretilmektedir. Doğal sucukta kimyasal ürünler, zararlı maddeler kullanılmaz. Bir sucuk satın aldığınızda yüzde 100 dana eti ibaresi olsa bile o dananın nasıl yetiştiğine, nasıl beslendiğine ve nasıl sucuğun üretildiğine dair araştırma yapmanız hem sağlığınız hem de çocuklarınızın sağlığı için önemlidir. Palivorçiftliğinde sizlereen doğal ve organik ürünleri sunmaktan mutluluk duyarız. 

Fermente Sucuk

Fermente sucuk olgunlaşma süresinin daha uzun olduğu, lezzet açısından çok daha başarılı, içi doğal baharatlarla tatlandırılmış sucuklardır. Fermente sucuklar, fabrika sucuklarında olduğu gibi hemen üretilmemektedir. Bu sucuklar önce olgunlaştırılmaktadır. Fermente sucuk, sucuk hamurunun kılıfa doldurulmasından sonra başlanan bir aşamadır. Özel baharatlar ile doğal ve organik hamurlar doğal kılıflara doldurulur. Ardından da uygun fermantasyon işlemlerine tabii tutularak sucuğun fermente olması sağlanır. Fermente sucuk için dikkat edilmesi gereken birçok önemli konu bulunmaktadır. Ortamın nemi, et kalitesi, kullanılan ekipmanlar gibi birçok detay sucuğun lezzeti ve tadı için önem teşkil etmektedir. Fermente sucuk işleminde ortam sıcaklığında, etin kalitesine ve hayvanın beslendiği ortama kadar tüm detaylar, sucuğun tadını etkilemektedir. Sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz tüm sucuklar organik ve fermentedir. Palivor Çiftliği Fermante Sucuk çeşitlerimizin tamamı orta baharatlıdır. Sucuklarımızın tamamını ısıl işleme sokmadan asarak fermente ediyoruz. Isıl işlem gören sucukların raf ömrü daha uzun olur. Bundan dolayı üreticiler, ısıl işlem gören sucukları üretmeyi tercih eder. Ancak ısıl işlem gören sucuklar insan sağlığı için daha zararlı olabilmektedir. Raf ömrünü uzatmak için yapılan işlemler hem sucuğun kalitesini bozar hem de doğallığından eksilmesine sebep olur. 

Sucuk Fiyatları

Sucuk fiyatları sucuğun yapıldığı ete ve kaliteye göre değişmektedir. Sitemiz üzerinden en uygun fiyatlı sucuk çeşitlerini, maksimum kalite ve doğallıkta satın alabilirsiniz.