GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-06-2020 13:32   Güncelleme : 09-06-2020 13:33

Sanatçı Tekin Türe, Photoshop ile etkileyici eserler ortaya koyuyor

Sanatçı Tekin Türe, Photoshop ile etkileyici eserler ortaya koyuyor

 Sanatçı Tekin Türe, Photoshop ile etkileyici eserler ortaya koyuyor

 

 

Sanatçı Tekin Türe, photoshop ile doğayı gerçeküstü tasvir ederek birbirinden etkileyici çalışmalara imza atıyor. 

2010 yılında Photoshop ile tanışarak amatör olarak meslek hayatına başlayan Tekin Türe, kısa sürede kendini geliştirerek dijital sanat alanında birbirinden etkileyici eserler ortaya koydu. Eserlerini sosyal medya üzerinden de paylaşan Türe, sosyal medya kullanıcılarının beğenisini kazanarak takipçi kitlesini 50 bine ulaştırmayı başardı.

Photoshop alanında yaptığı çalışmalarla görenleri büyüleyen Türe, Hayki isimli sanatçının  ‘Ol’ adlı albümünün tüm basılı çalışmalarını yaparak profesyonel iş hayatına geçiş yapmıştır.

Can Bonomo (Ruhum Bela), Ece Seçkin (Dibine Dibine), Kalben (Aşk Çeşmesi), Can Kazaz (Sürsün Bahar) gibi birçok ünlü isimle çalışan Türe’nin 34 eseri ise  2018'de ING Creative tarafından düzenlenen festivalde sergilenmiştir.

 

Sanatçının eserleri Dubai’de sergilenecek!

 

Photoshop sanatçısı Tekin Türe’nin 'Manipülasyon' ve 'beyin savaşı' üzerine çalıştığı eserleri, Dubai’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 15 Ağustos’ta açılacak sergide, sanatçının 85 eseri yer alacak.

2010 yılından bu yana doğayı gerçeküstü tasvir ederek kurduğu bağlantılar ile fotoğraflara masalsı bir hava katan Türe, eserleriyle görenleri farklı dünyalara götürüyor.

 

Sanatçı tasarımları  ‘Adobe’  ve 'Photoshop'u etkiledi!

Tasarımlarıyla herkesi kendinden etkileyen sanatçı, 'Adobe’ ve  'Photoshop'u etkilemeyi başardı.

Adobe Tekin Türe’nin bir eserini resmi Instagram sayfasında paylaştı.   Photoshop ise  resmi Instagram hesabından Türe’yi takip etti. Böylece, Tekin Türe Photoshop’un takip ettiği tek Türk olarak kayıtlara geçti.