GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-06-2020 18:36   Güncelleme : 09-06-2020 19:00

LPG Nedir?

Türkçe anlamı ‘’Sıvı Petrol Gazı’’ olan LPG, günümüzde birçok aracın siteminde kullanılmaktadır.

LPG Nedir?

 Türkçe anlamı ‘’Sıvı Petrol Gazı’’ olan LPG, günümüzde birçok aracın siteminde kullanılmaktadır. Rafinelerde bulunan petrolün üretimi sırasında ortaya çıkan gazın ayrıştırılması sonucu ortaya çıkmıştır. Rengi ve kokusu bulunamamaktadır, fakat rafineri şirketi tarafından ayırt edici olsun diye bir takım kokular bünyesine eklenmiştir. Günümüzde birçok firma, Lpg montajı gerçekleştirmektedir. Bu işlem, ciddi bir operasyon olduğu için profesyonel bir ekip tarafından uygulanması gerekmektedir. Candan mühendislik firması, Türkiye’de montaj konusunda kendini kanıtlamış sayılı şirketlerden biridir. Gönül rahatlığıyla Otogaz işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

 LPG Tehlikeli Mi?

 

 Lpg gazı, havadan oldukça ağır bir molekül yapısına sahiptir. LPG’nin havaya karışması durumunda anında yere çökmesine sebep olmaktadır. Bu sayede LPG’nin havaya karışması, doğalgaz sızıntısından çok daha tehlikeli bir durumu meydana getirmektedir. Bu yüzden LPG sistemleri son kalite malzemelerden oluşmalı ve çalıştığınız firma, bu alanda kendini kanıtlamış bir alt yapıya sahip olmalıdır. Ayrıca LPG işleminin ardından kullanılan malzemelerin düzenli olarak bakıma girmesi gerekmektedir. Bu önerilen adımlar doğru ve eksiksiz bir şekilde takip edilirse LPG’nin tehlike oranı en düşük seviyelere kadar inebilmektedir.

Candan Mühendislik firması olarak bizler LPG alanında marka bir firma haline geldik. Bugün en çok bilinen ve tercih edilen firmalardan birisi olarak hizmet veriyoruz. Önceliğimiz sizlerin güvenliği ve memnuniyetidir. Sizlerde web sayfamıza giril yapabilir ve firmamız hakkında detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz.