GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-06-2020 15:34   Güncelleme : 20-06-2020 15:34

ARIZA TESPİT CİHAZLARI

Nitro Mekatronik firması sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kurulduğu günden bu yana çalışmalarını son hızla sürdürmektedir.

ARIZA TESPİT CİHAZLARI

Nitro Mekatronik firması sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kurulduğu günden bu yana çalışmalarını son hızla sürdürmektedir. Nitro firması birçok yurt içi ve yurt dışı bağlantıları kurarak arıza tespit cihazları ve araçların arızalarını gidermede kullanılan parçalarını tedarik etmede öncü olmuştur. Yalnızca satış değil kurulan Nitro Garajlar ile araç kullanıcılarının sorunlarını gidermektedir.
Kendi üretimi olan “Ecutest” beyin test simülatörü ile beyin tamircilerinin yüklerini büyük oranda azaltmıştır. Oto tamircileri Ecutest beyin test simülatörü ile tamir edecekleri araç beynine bağlanarak hangi parçasında problem olduğunu nokta atışı ile tespit ederek bunları saptamaktalar. Bu doğrultuda hızlı ve doğru tespitler ile işlerini kolaylaştırmakta ve müşterilerine zaman tasarrufu ve düzgün işçilik ile hitap etmekteler.


Arıza Tespit Cihazları Nedir?
En iyi arıza tespit cihazı ile aracın Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) ‘ ne bağlanarak araç hakkında arıza ile alakalı bilgi almaya yaramaktadır.

Bu cihazlar son kullanıcıların, özel servislerin ve yetkili servislerin işlerini bir hayli kolaylaştırarak daha hızlı ve doğru tespitlerin yapılmasına ve yapılan bu doğru ve yerinde tespitler ile araçların sorunlarını gidermek için tasarlanmışlardır.

Arıza tespit cihazı ile arıza kodu okuma ve silme, okunan arıza detaylarını inceleme, teşhis geçmişi görüntüleme, canlı verileri görüntüleme, kilometre tespiti, dizel partikül filtresi rejenerasyonu, direksiyon açı sensörü sıfırlama, enjektör kodlama, otomatik şanzıman kodlama, adaptasyon ve kalibrasyon işlemleri, online kodlamalar ile yetkili servisler gibi araçlara müdahale etme konusunda kullanıcıların yardımına koşmaktadır. Binek, hafif ticari, ağır vasıta araçlara müdahale etmektedir.

Nitro Mekatronik araç diagnostiği konusunda çalışmalarını her daim devam ettirecektir.