GÜZELLİK
Giriş Tarihi : 01-07-2020 16:07   Güncelleme : 01-07-2020 16:07

Saç Ekim Yöntemi: FUE Tekniği

Saç Ekim Yöntemi: FUE Tekniği

Saç Ekim Yöntemi: FUE Tekniği

 

Saç dökülmesinden dolayı pek çok insan şikâyet etmektedir. Bu yüzden eskisi gibi ilkel yöntemlerin yerini tıbbi merkezlerde yeni yöntemler kullanılmaktadır. Teknolojinin de ilerlemesi üzerine tıp alanı da günden güne kendini geliştirmektedir. Bu sayede pek çok hastalığa çözüm bulmak mümkün hale gelmektedir. Bunlardan en önemlisi de saç dökülmesi rahatsızlığı olmaktadır. Bu süreç uzun ve yorucu bir süreç olduğundan herkes önce yaptırmak istememektedir. Ancak fue saç ekimi yaptıran ve olumlu sonuç alan insan sayısı her geçen gün arttığından, artık insanlar bu durumu olumlu karşılamaktadır.

 

Saç ekim yöntemi olan FUE yöntemi diğer FUT yöntemine göre hem daha kapsamlı hem de daha etkili bir yöntem olmaktadır. Eğer FUT yönteminden çözüm alınamaz ise, FUE yöntemi devreye girmektedir. Saç ekiminde görsellik çok önemli olmak ile birlikte, ekilen saçların sonuç verdiğinde peruk gibi değil de, doğal bir görüntüsünün olması gerekmektedir. 3 aşamadan oluşan bu yöntemin ilk aşamasında, ekim yapılacak alana gerekli işlemler yapılarak operasyona hazırlanmaktadır. İkinci aşamada, ekim yapılacak alandan uygun saç kökleri toplanmakta ve son olarak da alan hazır olmakta, işlem başlamaktadır. Saç ekim işlemlerinde gerekli planlama uygulanmaz ise, sonuçlar kişileri hüsrana uğratmakta, bununla birlikte uzmanları da kötü duruma düşürmektedir.

 

FUE yönteminde kısasa şu işlemler sırası ile uygulanmaktadır:

 

  • Donör olacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır.

 

  • Özel aletler ile alınan saç telleri birbirinden ayrılmaktadır.

 

  • Kıl kökleri özen ile toplanmaktadır.

 

  • Donör bölge 1 hafta içerisinde kendini toplamaktadır. Aksi takdirde işlemlerin hepsi yeniden yapılmak zorundadır. Diğer FUT yönteminin aksine 1 hafta içerisinde kendini toplamaz ise, dikiş tutmamaktadır.

 

  • Donör bölgeden sonra, saçların ekileceği alana da lokal anestezi uygulanmaktadır.

 

  • Özel alet, göz ile görülemeyecek kadar küçük delikler açmaktadır.

 

  • Toplanan saç kökleri belirli bir incelik ile bu alanlara yerleştirilmektedir.

 

  • Saç ekilen alan kendini 7 gün içerisinde düzeltmektedir.

 

  • İlk ay saç uzamaya, ikinci ay ise doğal görünüm kendini göstermeye başlamaktadır. Dördüncü aydan sonra artık saçlar kendilerini daha net bir şekilde belli etmektedir.

 

  • Hiçbir şekilde dikiş izi olmamakta, doğal bir görüntü oluşmaktadır.

 

Kaynak : http://esteport.com/fue-sac-ekimi.html