GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-07-2020 15:59   Güncelleme : 08-07-2020 15:59

Kaktüs Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaktüs bakımı en kolay bitkilerden birisidir. Sıcak çöl ikliminin bitkisi olduğu için öncelikle sürekli olarak sulamanız gerekmemektedir.

Kaktüs Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaktüs bakımı en kolay bitkilerden birisidir. Sıcak çöl ikliminin bitkisi olduğu için öncelikle sürekli olarak sulamanız gerekmemektedir. Tam tersine, sürekli olarak suladığınızda, fazla suyu sevmeyen bu bitkiler çürüyecektir.

Sulama ihtiyacı olmayan bu bitki türü aynı zamanda dört mevsim yeşil kalabilmektedir. Kaktüs bakarken yapmanız ve dikkat etmeniz gereken tek nokta ortam sıcaklığıdır. Bu bitinin kış mevsiminde dışarıda ya da soğukta kalması yine onun çürümesine neden olacaktır. Sürekli olarak yeşil kalabilmesi ve canlı olabilmesi için belirli bir sıcaklığın üzerinde olan ortamlarda tutulmalıdır. Ev ev işyerlerinizde güvenle kaktüs bakabilirsiniz. Sıcak olan ortamlarda yaz kış, sürekli olarak yeşil kalacaktır.

Sukulent bitkisi de bir kaktüs çeşididir. Bu bitkiyi kaktüsten ayıran tek özelliği dikensiz olmasıdır. Kaktüs bitkisinin dikensiz türü olarak ta bilinen sukulent bitkisi de aynı kaktüsler gibi yeşil ve etli yapraklardan oluşmaktadır. Ve kaktüslerin taşıdığı tüm bakım şartları sukulentler için de geçerlidir. Bu bitkilerde çöl bitkisidir, suyu sevmez ve sıcak ortamda bakılmalıdır.

Online Sukulent ve Kaktüs Siparişi

Çakırlar Tarım firması olarak sizler için en geniş çeşitliliğe sahip online kaktüs ve sukulent satış sayfası olarak hizmet veriyoruz. 2017 yılından bu yana sizlerde online alışveriş sayfamıza göz atabilirsiniz. Tüm çeşitlerimizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bunların yanında en özel hediyelerden birisi olan en farklı teraryum çeşitleri için sizleri bekliyoruz