GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-07-2020 22:56   Güncelleme : 13-07-2020 22:56

Çed Raporu İçin Gerekli Belgeler

Çed raporu bir alanda yapılması planlanan bir tesis ya da proje için gerekli olan çevre uygunluk belgesidir.

Çed Raporu İçin Gerekli Belgeler

Çed raporu bir alanda yapılması planlanan bir tesis ya da proje için gerekli olan çevre uygunluk belgesidir. Yani o bölgede yapılması planlanan tesisin çevrede yaratmış olduğu olumlu ya da olumsuz etkileri ve özellikle çevreye verebileceği zararı anlatan bu belge zorunlu bir çalışmadır.

Çed raporu nedir, çed raporu alırken hangi belgeler gereklidir gibi birçok konuya en doğru ve en kapsamlı şekilde yanıt alabilmek için Birizin Çevre Danışmanlık firması web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Danışmanlık firması olarak bizler bakanlık tarafında yetkilendirilmiş bir firmayız ve tüm çed raporu hazırlama çalışmaları için profesyonel olarak hizmet veriyoruz. Sizlerde çed raprou talepleriniz için uzmanlarımızla detaylı olarak görüşmeler yapabilirsiniz.

Çed Raporu Bakanlık Başvurusu

Çed raporu zorunlu bir belgedir. Bakanlık tarafından çed raporu için düzenlenmiş olan bir liste ve format bulunmaktadır. Her bir raporun bu formata uygun olacak şekilde ve listede yer alan bilgi ve evraklar eksiksiz olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Bir başvuru formu ve rapordan oluşan çed raporu yetkili firma ya da kişiler tarafından hazırlandıktan sonra bakanlıkta ilgili birime iletilir. Burada uzman bir ekip tarafından Çed raporu değerlendirmeye alınır. 5 iş günü içeresinde değerlendirme sonuca ulaştırılır. Eğer formaya uygun değilse ya da eksikler varsa revize edilmek üzere geri iade edilir. 

Değerlendirme sonucunda ise rapor için uygunluk ya da uygunsuzluk verilir.