GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-07-2020 15:14   Güncelleme : 21-07-2020 15:14

Banka Sınavları

Bankalarda işe alım süreci üç aşamadan oluşmaktadır.

Banka Sınavları

Bankalarda işe alım süreci üç aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle banka iş ilanları için yapmış olduğunuz başvurular insan kaynakları departmanı tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. İş ilanları şartlarına uygun bir cv sahibiyseniz ilk aşamayı geçtiniz demektir. cv değerlendirme aşamasında etkileyici bir cv sahibiyseniz ve pozisyon için uygun birçok özelliğiniz söz konusu ise banka sizi ilk aşamada uygun görerek ikinci aşama için davet edecektir. Özellikle kamu bankalarında var olan bu aşama banka sınavları aşamasıdır. KPSS vb. bir sistemde olmayan banka sınavları her kamu bankasının kendi içerisinde yapmış olduğu bir sınavdır. Şartları tamamen bankanın inisiyatifindedir.

Banka sınavları bazı bankalarda tek aşama bazısında ise iki aşama olarak yapılmaktadır. yine bazı bankalar sınav için sizleri genel müdürlüklere adavet ederken bazıları bu sınavları online olarak evinizde de yapabilmektedir. İkinci aşama olan banka sınavları aşamasını geçtiğinizde artık son mülakat aşamasına geldiniz demektir.

Ve yüz yüze yapılan banka mülakatlarının ardından işe alım süreçleri tamamlanmaktadır.

Bu süreçte en önemli adım banka sınavları adımıdır. Banka sınavlarının hangi içerikler ve nasıl gerçekleştirildiği konusunda bilgi sahibi olursanız bu süreci çok daha kolay atlatabilirsiniz.

Nasıl Bankacı Olunur?

Bankacılık özen ve fedakarlık isteyen bir iştir. Ülkemizde en güvenilir iş alanlarında olan bankacılık alanında sizlerde etkin birer çalışan olmak istiyorsanız bu alanla ilgili çok şey bilmesiniz.

Nurkan Aydoğan web sayfamıza giriş yapabilir ve tüm bankacılık içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.