GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-07-2020 11:57   Güncelleme : 22-07-2020 11:57

Ekose Ceket Modelleri

Ekose Ceket Modelleri

Ekose Ceket Modelleri

 

 

 Ekose Ceket Nedir?

 

 Ceket, erkeklerin kurtarıcı favori parçalarından bir tanesidir. Hem özel hem de genel olarak kullanabilecekleri alternatifler arasındadır. Ekose, kareli veya çizgili ceket olarak da bilinen hareketli modellere denir. Yatay ve dikey çizgilerin kullanımıyla ortaya kare görüntüsü çıkmaktadır. Yün ve kalın kumaştan yapılır. Bu sebeple, kışlık kullanıma uygundur. Sıcak tutma özelliği mevcuttur. Renk renk üretilir. Genellikle, mavi, lacivert ve gri renk kullanımı son zamanlarda artmıştır. Eskilerin modası olarak bilinen ekose ceket, günümüzde de önemini kaybetmemiştir ve tekrar trend haline gelmiştir.

 

Ekose Ceket Modelleri Nelerdir?

 

 Ekose ceket modelleri, kalıbına ve yapısına göre farklı kategorilerde sıralanabilir:

 

1.Klasik Ekose

 

 Kareli ve çizgili modelleri net bir şekilde üretilen klasik ekose modelidir. Resmi davetlerde, tercih edilenler arasında gösterilir.

 

2.Spor Ekose

 

 Modern tarzda, net çizgiler ile ayrılmamış ve spor yapılı ekoselerdir. Günlük olarak kullanılabilir.

 

3.Bomber Ekose

 

 Bel ve kol kısımları lastikli, modern tarzda üretilmiş, günlük kullanıma uygun ekose desenli ceketlerdir.

 

4.Slim Fit Ekose Desenli Ceket

 

 Dar kesimli, vücuda oturan ve ekose olarak adlandırılan kare çizgilerden oluşmuş ceketlerdir. Kalıbı ve şekli yönüyle, diğerlerinden farklılık gösterir.

 

5.Regular Fit Ekose Desenli Ceket

 

 Kalıp olarak, slim fit modelin aksine geniştir. Daha rahat bir yapıya sahiptir.

 

6.Kruvaze Ekose

 

 Ön kısımları birbirinin üzerine doğru iliklenen ceket türüne kruvaze denilmektedir. Bu türde, ekose deseni ile üretilmiş ceketler de kruvaze ekose olarak karşımıza çıkmaktadır. Klasik cekete göre, daha spor ve şık durmaktadır.

 

7. Blazer Ekose

 

 Spor şık olarak kullanılabilecek, düğmeleri metal yapılı olarak üretilen, kot pantolonlar ile güzel bir uyum içerisinde olan, yine ekose şekli ile oluşturulan tarz bir cekettir. Hem günlük kullanımda hem de resmi kullanımda trendler arasında yerini almıştır.

 

 

 

 

 

Ekose Ceketler ile Nasıl Kombin Sağlanmalı?

 

 Kış aylarında tercih edilen bir ceket türü olduğu için; botlar ve kışlık ayakkabılar ile kombini sağlanır. Ekose modeli; canlı, hareketli bir model olduğu için diğer kıyafetler daha düz seçilebilir. Böylece, gözü yormayan daha uyumlu kombin yapılmış olunacaktır. İçine genel olarak düz renkli gömlekler giyilmektedir. Boğazlı ince kazaklar, uzun kollu tişörtler de gidilecek olan yere göre kullanılabilir.

 

 Altına giyilecek düz renkli kotlar ile kombini, günlük kullanıma da uygun olacaktır. Kravat takılacaksa, sade bir seçim yapılmalıdır. Aynı desen iç yelek kullanımı sağlanabilir. Mavi ve tonları, siyaha göre daha rahat bir görünüm sunmaktadır. Gri gibi açık renk tonlarıyla da hoş bir duruş sergilenebilir.

 

Hangi Ortamlar İçin Tercih Edilmelidir?

 

 Ayrı bir tarz ve şıklık örneği olan ekose ceketler; daha çok özel davetlerde, özel buluşmalarda spor şıklık adı altında tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Çalışma hayatında, iş yeri ortamında da giyilebilir. Satın almak için tıklayınız: https://www.wessi.com