GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-07-2020 13:29   Güncelleme : 27-07-2020 13:29

Güneş Kremi

Güneş Kremi

Güneş Kremi

 

Güneş D vitaminini doğal yoldan almanın en sağlıklı yoludur. Ancak fazla güneş ışığı özellikle cildimizi yıpratır daha ileri boyutlarda güneş ışınları cilt kanserlerine sebep olabilmektedir. Kızarıklık, yanma, lekelenme, ciltte nem kaybı sonucu kuruluğa sebep olma gibi sonuçlara da sebep olur. Bu nedenle güneş kremi güneşe çıkmadan önce, mevsim fark etmeden mutlaka kullanılmalıdır.

Güneş Kremi Çeşitleri

Güneş kremleri yüksek ya da düşük faktörlü olarak birbirinden ayrılır. Beyaz ve hassas bir cilde sahip isek yüksek faktörlü kremler daha koruyucu olacaktır. Leke giderici ve güneşten koruyucu olmak üzere iki özelliği de içeren kremler mevcuttur. Güneşe çıkmadan yaz veya kış mevsiminde kullanılmalıdır. Bu bizi hem zararlı etkilerden korur hem de güneş yanıklarının sebep olduğu cilt hasarlarını engeller.

Ayrıca güneş kremi gibi koruyucu 30 ya da 6 faktörlü bronzlaştırıcılar vardır. Güneşe çıkmadan yaklaşık yarım saat önce tüm vücuda sürülür. Vücutta nemlendirici etkisi sağlıklı bir bronzluk ve güneşten koruyucu bir etki sağlar. Güneş kremleri ve bronzlaştırıcılar için https://www.dermokilshop.com/gunes-serisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.