SPOR
Giriş Tarihi : 02-08-2020 18:08   Güncelleme : 02-08-2020 18:08

Şenol Güneş Federasyonun Aldığı Kararlara İtiraz Etti

Şenol Güneş Federasyonun Aldığı Kararlara İtiraz Etti

Şenol Güneş Federasyonun Aldığı Kararlara İtiraz Etti

 

Milli takım teknik direktörü Şenol Güneş federasyonun bu sene aldığı kararlara itiraz etti. Türkiye Futbol Federasyonu küme düşmeyi kaldırarak, yabancı kuralını bir yıl erteledi. Deneyimli çalıştırıcı alınan bu karara itiraz ederek nedenlerini açıkladı. Toplantıda gerekçeleri ile açıklama yaptı ve bu kararın faydalı olmayacağını savundu. Anadolu casino sitesinde tüm spor haber başlıklarına ulaşabilirsiniz.

Sezon 21 Takımla Oynanacak

Federasyonun almış olduğu kararla önümüzdeki sezon ligde 21 takım mücadele edecek. Şenol güneş alınan bu karara itiraz ederek, 21 takımın ligde oynamasına sıcak bakmadığını açıkladı. Küme düşmeme ve yabancı kuralının ertelenmesi kararına tepkiler gelmeye devam ediyor. Bursaspor ve Akhisarspor bu karara tepki gösteren kulüpler arasında yer alıyor. Şenol Güneş alınan kararlar nedeniyle önümüzdeki sezon ligin verimli geçmeyeceğini savunuyor.

Güneş Açıklama Yapacak

TFF almış olduğu kararla 2020-2021 sezonunda küme düşme olmayacak ve ligde 21 takım mücadele edecek. Ayrıca yabancı futbolcu kuralı da 1 yıl ertelendi. Bu duruma en büyük tepkiyi Şenol güneş gösterdi. Teknik adam Gençlik ve Spor Bakanı, Dr. Mehmet Kasapoğlu'nun da bulunduğu toplantıda alınan karara karşı çıkmasının gerekçelerini anlattı. Alınan kararın kendileri ile çeliştiğini ifade ederek, bu kararın Türk futboluna hiçbir katkı sağlamayacağını söyledi. Teknik direktör Şenol Güneş haricinde bu karara diğer kulüplerden de itiraz geldi. konu hakkında Şenol Güneş'in kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor.