GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-08-2020 12:41   Güncelleme : 18-08-2020 21:33

Nano Kaplama

Nano Kaplama

Nano Kaplama

Nano Kaplama

Nano kaplama ile kimyasal bileşikler yardımıyla yüzeylerin nanometre ve alt mikrometre aralığında modifiye edilmesi işlemine sağlıyoruz. Böylece ürünlerin işlevi artacak ve dışarıdan gelecek olan zarar ve kimyasallar önlenecektir. Nano kaplama yüzey üzerine uygulanır böylece uygulandığı yüzeyin enerjisi artar ve yüzey istenilen özelliklere sahip olur.

Nano Kaplama Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Nano kaplama yüzeylerin temizliğinde yaşanan problemlerin önlenmesi için yaptığımız bir uygulamadır. Avrupa ülkelerinde artık birçok insan temizlik malzemesi kullanmıyor. Bunun yerine Nano kaplamayı tercih ediyor. Nano kaplama bir kere uygulandığı zaman 1-2 Sene boyunca kimyasal deterjanların kullanılmasına gerek kalmıyor. Ayrıca Nano kaplama yapılan yüzeyler kolaylıkla temizlenip, bakteri barındırmıyor ve artık eskisi kadar eskimiyor. Sizlere bunun garantisini kolayca verebiliriz.

Nano Kaplamanın Faydaları Nelerdir

Nano kaplama artık günümüzde birçok alanda kullanılıyor ve tercih ediliyor. Bizler de sizler için elimizden geldiğince sizlerin nano kaplama yaptırmak istediğiniz ürünleri tıpkı ilk günkü gibi koruma ve kullanma fırsatı sunuyoruz. Peki Nano kaplamayla ne gibi özellikleri hayatınıza katıyoruz birlikte bakalım.

  • Nano kaplama yapılan yüzey sıvı temasını değiştirerek su itici ve yağ itici gibi özelliklere sahip olur
  • Nano kaplama yapılan yüzeyde UV ışımaları ve gaz nüfusunu tamamen engelliyoruz.
  • Aynı zamanda kaplama yapılan yüzey darbelere ve yüksek ısıya karşı dayanıklılık sağlıyoruz.
  • Kaplama yapılan yüzeyin hava geçirgenliği bulunur.
  • Lavabo , klozet gibi bakteri oluşumunun fazla olduğu yerlerde bakteri oluşumunu engeller.
  • Zorlu ve çıkmayan lekeler için kullandığımız kimyasal deterjanlar ve ovalama nedeniyle meydana gelmiş olan çiziklere, lekelere karşı dayanıklılık sağlar.
  • Paslanmaya karşı ve kireçlenmeye karşı uzun süre dayanıklılık sağlar.
  • Nano kaplamanın yapıldığı yüzeyde temizlik işlemi kolay yapıldığı için nemli bir bezle tüm temizlik işini bitirebilirsiniz.

Sizlere tüm yeni almış olduğunuz ürünlerinizi tıpkı ilk günkü alınmış gibi durma ve kullanma garantisi veriyoruz. Hem temizliğe harcamış olduğunuz zamandan tasarruf hemde temizlik malzemelerine harcamış olduğunuz paradan tasarruf imkanı sağlıyoruz sizler için.

En Çok Hangi Alanlarda Tercih Ediliyor?

Nano kaplamayı bayanlar en çok mutfak eşyaların da kullanmayı tercih ediyor. Bunlardan birkaç tanesini örnek verecek olursak;

  • Ankastre ocak ve davlumbaz: ankastre ocaklar görünüşü nedeniyle diğer ocaklardan daha güzel gözükse de kullanımı diğer ocaklardan çok daha zordur. Bu ocakların yüzeyi daha fazlasının da ocağa dökülen yemekler kötü bir şekilde yapışır. Davlumbazlar içinde bu sonuç maalesef ki kaçınılmazdır. Yemek buharıyla kirlenir ve kaçınılmaz bir son olarak yağlanır.
  • Ocak: her yemek yapılmasının ardından ocakların kirlenmesi kaçınılmaz bir sondur. Kirlenen ocağın üzerinde kalan yemek lekeleri zor çıkarılacağı için genelde süngerin sert tarafı kullanılır. Bu nedenle ocağın her silinmesinde emaye boyası azalarak yüzeyi dayanıksız bir hale gelir.

Bu vermiş olduğumuz örnekler Nano kaplama yapabileceğimiz ürünlerin sadece minik bir kısmı. Sizde hem temizliğe ayırdığınız vaktinizden tasarruf hem de bütçeniz den tasarruf yapmak istiyorsanız sayfamıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.