GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-08-2020 16:16   Güncelleme : 16-08-2020 16:16

İktidarsızlık Tedavisinde Şok Tedavisi Etkili Midir?

İktidarsızlık Tedavisinde Şok Tedavisi Etkili Midir?

İktidarsızlık Tedavisinde Şok Tedavisi Etkili Midir?

 

 

Birçok erkeğin yaygın sorunu olan iktidarsızlık tedavisinde şok tedavisi etkili midir? Bu soru iktidarsızlık sorunundan muzdarip milyonlarca erkeğin son zamanlarda aklını kurcalayan en önemli şey oldu. Şok tedavisi, iktidarsızlık için birçok tedavi seçeneğinden biridir. FDA onaylı olmasa da, bu hapsız tedavinin arkasındaki bilim, cesaret verici sonuçlar doğuran çeşitli çalışmalar tarafından desteklenmiştir.

 

 Şok tedavisinin, penisdeki dokuya kan akışını etkileyen bir kan damarı bozukluğu olan vasküler temelli iktidarsız erkekler için en iyi sonucu verdiği görülmektedir. Tedavinin diğer iktidarsızlık nedenleri ile etkinliği incelenmeye devam etmektedir.

 

 Şok Tedavisi Nedir?

 

 Şok tedavisinin klinik terimi, düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisidir. Ortopedide kırık kemiklerin, yaralı bağların ve yaralı tendonların iyileşmesine yardımcı olmak için yıllardır kullanılan girişimsel olmayan bir tedavidir. Ayrıca yara iyileştirmek için de kullanılmıştır. Hedeflenen yüksek enerjili ses dalgalarını kullanarak, doku onarımını ve hücre büyümesini hızlandırabilir.

 

 Ereksiyonlar penil dokuya sağlıklı kan akışına dayanır. Şok tedavisi, penisteki kan damarlarını onarmanın ve güçlendirmenin ve kan akışını iyileştirmenin bir yolu olarak görülmektedir. Esas merak edilen soru ise iktidarsızlık tedavisinde şok tedavisi etkili midir?

 

 Şok tedavisi, penisin farklı bölgelerine yakın yerleştirilmiş değnek benzeri bir cihazla uygulanır. Bir sağlık uzmanı, cihazı hafif darbeler yayarken yaklaşık 15 dakika boyunca penisinizin parçaları boyunca hareket ettirir. Anestezi gerekmez. Şok tedavinin yanı sıra iktidarsızlık tedavisi için en etkili yöntemlerden bir tanesi de kamagra jel ürünüdür.

 

 İktidarsızlık Tedavisinde Şok Tedavisi Etkili Midir?

 

 Nabızlar peniste daha iyi kan akışını ve dokuların yeniden şekillenmesini tetikler. Bu değişikliklerin her ikisi de seks için yeterli ereksiyonlara yol açabilir. Şu anda tedavi süresi veya sıklığı için belirlenmiş bir öneri yoktur.

 

 Bununla birlikte, eski uygulamalar ve güvenilen klinik çalışmaların kaynakları, en yaygın tedavi planının 3 hafta boyunca haftada iki kez, ardından tedavisiz 3 hafta ve iki haftada bir kez olarak planladılar. Analizler, şok dalgası tedavisinin etkilerinin yaklaşık bir yıl sürdüğünü göstermiştir.

 

 Bu cesaret verici araştırmalara rağmen,''İktidarsızlık Tedavisinde Şok Tedavisi Etkili Midir?'' sorusuna Gıda ve İlaç İdaresi (FDA)'nın cevabı olumsuzdur ve şok dalgası tedavisini ED tedavisi olarak onaylamamıştır. Bazı doktorlar hala ED için şok dalgası tedavisi önerebilir, ancak araştırma ortamının dışında kullanım etiket dışı olarak kabul edilir. Erkekler kamagra jel etkileri ile tedavi de son derece etkili bir yöntemdir.

 

 Onaylanmamış herhangi bir tedavide olduğu gibi, ED için şok dalgası tedavisi yapmayı seçerseniz, doğru bir şekilde açıklanmayan riskler olabilir veya vaatlerini yerine getirmeyen bir tedaviye para harcıyor olabilirsiniz. Ayrıca, FDA tarafından onaylanmamış tedaviler genellikle sigorta kapsamında değildir.

 

 Riskler ve Yan Etkiler

 

 Şok dalgası tedavisi çoğu erkek için ağrısızdır. Daha önce de belirtildiği gibi, mevcut araştırmalar, az sayıda yan etki bulmuştur. Ancak bu, prosedürün güvenli olduğu anlamına gelmez. Hala nispeten yeni bir terapidir ve yan etkileri, komplikasyonları ve uzun vadeli etkinliği belirlemek için daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.