GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-08-2020 22:36   Güncelleme : 22-08-2020 22:36

Boyacı Ustası'ndan ev ve işyeri boya badanası için renk seçimi

Boyacı Ustası'ndan ev ve işyeri boya badanası için renk seçimi

Boyacı Ustası'ndan ev ve işyeri boya badanası için renk seçimi

Bakımlı bir yaşam alanı sizi iyi hissettireceği gibi çevrenizdekilere de sizin hakkınızda fikir verebilecektir. Bu haberde Usta.web.tr boyacı ustası ekibi ile boya badana yapılırken renk seçimi nasıl olmalıdır soruna cevap buluyoruz.
İç mekan boya badanası denildiğinde ilk olarak aklımıza evimiz gelse de, işyerlerinin boyanmasında ki renk seçimi daha fazla önem taşımaktadır. Bunun sebebi iş yerinde geçirdiğimiz zamanın daha fazla olmasıdır. Ayrıca Ofis, İşyeri veya mağazamıza gelen müşteri ve misafirleri etkilemenin bir başka yolu olarak da görülebilir.

Boya badana yaptırırken renk seçimi dışında boya yaptıracağınız mekanın ne kadar ışık alıyor olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Daha az ışık alan mekanlar için daha açık tonlarda renk seçmek daha uygun olacaktır.

Profesyonel boya badana hizmeti veren boyacı ustası; seçtiğimiz renklerin bize etkileri ve yaşadığımız mekan ile uyumun nasıl yakalanması gerektiği hakkında ip uçları veriyor.

Kendi karakterinize uygun renkler seçebileceğiniz gibi işyeri ve ofisinize gelecek müşterileri etkileyecek renk seçimleri ile de onları yönlendirebilirsiniz.

Renklerin insanlara hissettirdikleri, yaşam alanları için hangi renkte boya seçilmesi gerektiğini sıralıyoruz;....:.

Kırmızı: Dikkat çekici bir renktir. Bu sebeple bir çok firma, logolarında bu rengi tercih etmektedir. Tansiyonu yüksektir ve zamanı unutturmaktadır. Keyifli bir ortamda vaktin su gibi akıp geçmesini sağlar. Bu sebeple Boyacı Ustası kırmızı renk ve tonlarının keyifli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi olabileceğini ifade ediyor.

Beyaz: Bu renk devamlılığı yani istikrarı göstermektedir. Bunun dışında saflığı dürüstlüğü simgeler. İşyerlerinde bu renk seçiminin yapılması, çalışanlar ile uzun soluklu çalışılacağının mesajı verilmektedir.

Yeşil: Bu renk doğanın içinden geldiği için insanlar yeşil renkte boyalı ortamlarda kendini rahat ve huzurlu hisseler. Rahat ve huzur içinde daha yaratıcı olabiliriz. İşyerlerinde çalışma ortamlarının bu renk ve tonlarından olması, yaratıcılık gerektiren birimlerin daha aktif çalışmasını sağlayabilir. Bunu dışında evin mutfağı içinde bu renk tercih edilebilir. Rahat ve sakin olduğunuzda hata oranınızda ciddi ölçüde azalacaktır.

Kahverengi: Kahverengi insanları tetikleyen bir renktir. Çabuk hareket etme gereksinimi hissettiren bu renk, çalışma ortamlarında kullanılmamalıdır. Mobilya seçimlerinin dahi bu renk seçilmemelidir. Çalışanların bulunduğu ortamda uzun soluklu kalmasını isteyenler bu rengi tercih etmemelidir. Evinizi bu renkte boyatmanız durumunda vaktinizin çoğunu dışarıda geçirebilirsiniz.

Mor: İnsanlarda korkuyu açığa çıkardığı için boya ustası bu rengi tavsiye etmemektedir.

Mavi: Sakinleştirici bir renktir. Tansiyonu yüksek iş ortamlarında bu renk tercih edilebilir. Bu renkte boyanan mekanda çalışma ortamını düzene sokacaktır. Yeme içme alışkanlığınız fazla ise bunun oranı düşecektir. Bir çok fast-food firması bu rengi işletmelerinde kullanmazlar. Mavi renk sonsuzluğu ifade ettiği gibi otoriteyi ve verimliliği de kısmen sağlamaktadır.

Sarı: Bu renk dikkat çekici olduğu kadar geçiciliği ifade etmektedir. Aynı zamanda ölümü hatırlatır. Çocuk odalarının özellikle bu renge boyanmaması gerekmektedir. Bu renkte boyalı alanlarda bulunan çocukların daha çok ağladığı yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmaktadır. Evinizde kedi, köpek veya kuş gibi hayvan besliyorsanız yine bu rengi tercih etmemelisiniz. Bu renge boyanan evlerde hayvanların daha sinirli olduğu gözlemlenmiştir.

Turuncu: Yine dikkat çeken bir renk olan turuncu benimsemeyi sağlayan bir yapıya sahiptir. Kullanılan ortam, herkesindir mesajı verir. Daha rahat kullanılmasını sağlar. Misafirlerden çok hoşlanmıyorsanız boyacı ustamız bu rengi tercih etmemeniz gerektiğini vurgulamakta. Evinizi bu renk ile boyatırsanız, misafirlerin evinizi benimseyeceğini unutmayın.

Gri: Sanılanın aksine en kolay ayırt edilen bir renk olan gri ciddiyeti temsil etmektedir. İşyerlerinde işletme sahipleri odalarını bu renkte boyanmasını tercih etmektedir.
 

Siyah: Siyah renk, gücü aynı zamanda hırsı simgeler. Hırslı kişilerin tercihi olabilecek bu renkte boyanacak ortamlar hırsınıza hırs katacaktır.

Boya seçimlerinde haberimize katkı sağlayan boyacı ustasının web sitesinde yer alan ev boyama renkleri makalesinden de faydalanabilirsiniz. İstanbul'un her bölgesine hizmet veren usta.web.tr ile hayal ettiğiniz yaşam alanına kavuşabilirsiniz.