GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-08-2020 12:34   Güncelleme : 30-08-2020 12:34

Tüplü Meyve Fidanları

Meyve fidanları 2 çeşit olarak satılmaktadır. Bunlardan bir tanesi tüplü fidanlar diğeri ise açık kök fidanlardır.

Tüplü Meyve Fidanları

Meyve fidanları 2 çeşit olarak satılmaktadır. Bunlardan bir tanesi tüplü fidanlar diğeri ise açık kök fidanlardır. Bu iki tip fidanında farklı özellikler bulunmaktadır. Tüplü fidanlar ise genellikle açık kök fidanlara göre daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü meyve fidanı satışı yapan yerlerden alınan tüplü fidan kendi toprağında uzun süre kalmaktadır. Bundan sonra toprağa dikildiğinde ise öncelikle kendi toprağından bağ sayesinde daha çabuk ortama uyum sağlar. Bu özelliklerinden ötürü tüplü fidanlar açık kök fidanlara göre daha fazla talep edildiği için fiyat olarak da daha açık köke göre daha pahalıdır. Meyve fidanı fiyatı olarak bu farklılık arz talep ve ürünün adaptasyonu ile doğru orantılıdır.

 

 Açık Kök Meyve Fidanları

Birçok insan tüplü kök meyve fidanı satın al der. Ancak bu her iklim veya her ağaç için geçerli olan durum değildir. Bazı ağaçlar açık kök olarak alınıp dikildiklerinde daha fazla büyüyebilmektedir. Tüplü kök olarak satılan fidanların birçoğu satıldıkları dönemlerde boy olarak çok uzun değildirler. Ancak açık kök fidanlar genellikle tüplü kök fidanlara göre daha uzundurlar. Bundan ötürü açık kök fidanlar daha toprağa bağlanıp uyum sağladıktan sonra daha önce meyve verme şansına sahiptirler.

Sizlerde Fidancılar web sayfamıza giriş yapabilirsiniz. sitemizde yer alan tüm meyve fidanlarından toplu olarak ya da adet bazında online olarak güvenle satın alabilirsiniz.