GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-09-2020 14:10   Güncelleme : 01-09-2020 14:10

            TENTE MODELLERİ

            TENTE MODELLERİ

            TENTE MODELLERİ

 

 

                                   

    Yaşadığınız yerleri hem yaz hem kış kullanabilme özelliği olsun istiyorsanız, mevsim şartlarını düşünmeden alanınızı yaratmak niyetindeyseniz tenteler oldukça kullanışlıdır. Hem konforlu hem görsellik açısından güzel tenteler artık hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Kolay kullanım özellikleriyle ister manuel ister otomatik olarak kullanabilme özellikleri vardır. Bunlar pek çok model olmakla birlikte farklı kullanım alanlarında görülebilmektedir. Katlanır kollu tenteler bu modellerden biri olmakla birlikte teras, balkon, bahçeler için en uygun seçeneklerdir. Eğim ayarlı tenteler ise, eğimi ayarlamaya sağlayan mekanizmalara sahiptir. Çevirme kolu olduğu için güneşe göre eğimi ayarlamak mümkün olmaktadır. Körüklü tenteler, körüğü bulunduğu için güneşi engelleyerek istenilen şekilde ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Tenteye spot yerleştirilerek aydınlatmayı en keyifli şekilde bahçede görülmesini sağlamaktadır. Tek taraflı tenteler ise iki profil üzerine üzerine açılan sistemler olarak kullanılmaktadır. Çift taraflı tenteler bir diğer tente sistemi olarak bilinmekte ve ayak sistemi üzerine kurulan bir yapıda tasarlanmaktadır. Tekerlekli ayak sistemiyle çalışanları da vardır. İsterseniz mekanlarınızı sabit tenteyle de  süsleyebilirsiniz. Seçtiğiniz mekanların üstünü tamamen kapatmak istediğinizde sabit tenteyi tercih edebilirsiniz.

Bunların açılıp kapanma özelliği yoktur. devamlı açık ve mekanların üstü kapalı halde kullanmak için bu tente modelleri uygundur. Özellikle kafe gibi açık mekanlarda daha çok bunlar tercih edilmektedir. Kullandığım tenteyi elle açıp kapamak istiyorum diyenler için manuel tenteler uygundur. Tam tersi motoru otomatik kumandayla yönetmek isteyenler de motorlu tenteleri daha çok tercih etmektedir. Raylı pergolalarda oldukça sık görülebilen ve ileri-geri hareket imkanıyla kullanımı kolaylaştıran tentelerdir. İstenilen her renk ve desende tente modelini piyasada pek çok yerde bulabilir ayrıca internet üzerinden de tente modellerini görerek isteğinize göre modeli kolayca sipariş verebilirsiniz. Çeşit bakımından oldukça geniş bir alana sahiptir. Kumaşındaki kalite ve sağlamlığı tente modeli ile birlikte oldukça önemlidir. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve mekana en uygun tente modelini tercih etmelisiniz.

       Tente modeline göre fiyatlandırma değişmekte ve özellikleri göz önüne alınarak fiyatta değişiklik yapılmaktadır. Metrekare bazının da fiyat konusunda etkisi bulunmaktadır.

https://www.berekettente.com/