GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-09-2020 23:16   Güncelleme : 02-09-2020 15:57

Hamster Kafesi Ne Kadar Büyük Olmalı?

Hamster Kafesi Ne Kadar Büyük Olmalı?

Hamster Kafesi Ne Kadar Büyük Olmalı?

Hamster kafesi minik dostunuzun mutlu ve sağlıklı şekilde size arkadaşlık etmesi için en önemli detaylardan biridir. Hamster dostunuzun minik eve olacak olan hamster kafesini yanlış seçmeniz halinde, hamster mutsuz olacak, depresyona girecek ve hatta sağlık sorunları yaşayacaktır. Bundan dolayı da minik dostunuz ile mutlu ve keyifli bir arkadaşlık için mutlaka doğru kafesi seçmeniz gerekmektedir. Hamsterlarminik ve çok tatlı petler olsa da çok hareketli canlılardır. Hareketsiz kaldıklarında ya da gün içinde enerjilerini atacak bir ortam bulamadıklarında mutsuz olmaları içten bile olmayacaktır. Bundan dolayı da Evcilal olarak sizlere önerimiz, hamster boyutuna uygun bir kafes tercih etmeniz olacaktır. Bazı hamster cinsleri çok küçük olduğu için sitemiz üzerinden uygun boyutlarda tasarlanmış kafesleri tercih edebilirsiniz. Bazı cinsler ise daha büyük olmaktadır. Bu durumda kafes oranını arttırmanız gerekebilir. Hangi boyda kafes almanın en doğrusu olacağını merak ediyorsanız Evcilalolarak bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Hamster Kafes Çeşitleri

Hamster kafes çeşitleri oldukça zengindir. Hamsterbeslemek, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve aynı zamanda bir canlı bakımından sorumlu olmalarını öğretmek için de en ideal yolardan biridir. Bundan dolayı da evlerde hamster beslemek oldukça yaygındır. Bu noktada minik dostunuzun sağlıklı ve mutlu şekilde yaşaması için de kafes ölçülerini en az 75x50x50 boyutlarında tercih etmeniz gerekmektedir. Şayet hamster cinsi suriye ise bu noktada taban alanı en az 1000 cm kare olan kafesleri seçmeniz gerekmektedir. Hamsterlarınızı çoğaltmak istiyorsanız her zaman kavgaya mahal vermeyecek boyutta kafesleri tercih etmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse cüce hamsterdostunuz için kafes arıyorsanız mutlaka taban derinliği en az 4-5 cm olan kafes çeşitlerine göz atmanız gerekmektedir. Özellikle hamster arkadaşlarımızın kafeste sıkışmaması ve enerjisini de sağlıklı şekilde atabilmesi için mutlaka tel hamster kafesleri seçerken tel aralıklarının 0.5 cm olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sitemiz üzerinden en kaliteli ve zengin çeşitliliğe sahip hamster kafeslerine göz atabilirsiniz.

Hamster Kafesi Fiyatları

Hamster kafesi fiyatları satın alacağınız kafes boyutuna ve özelliklerine göre değişmektedir. Evcilal olarak sizler için her zaman en uygun fiyatlı kafes çeşitlerini sunmaktan mutluluk duyarız.