GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-09-2020 11:58   Güncelleme : 02-09-2020 11:58

Bakır Boru Nedir?

Bakır Boru Nedir?

Bakır Boru Nedir?

 

 

Bakır, 1/4 ila 1-1 / 2 arasında ve bazen özel uygulamalar için daha büyük borularla yerel ve ticari sıhhi tesisat yapmanın geleneksel yoludur. PVC borulardan ve CPVC borulardan daha zarif ve "üst düzey" , ancak aynı zamanda çok daha pahalıdır. Bakır boru hem esnek bobin hem de sert çubuk uzunluklarında mevcuttur.

Bağlantı parçaları, Boy Bakır Borular   kurşunsuz lehimle birlikte lehimlenmesiyle sabitlenir veya bağlantı parçalarını tam anlamıyla birbirine birleştirmek için havşalama ve pres sistemini kullanabilirsiniz. Pres aletleri tonlarca zamandan tasarruf sağlar ve borular tamamen boşalana ve kuruyana kadar beklemek zorunda kalmadıkları için bakır bağlantı parçalarını lehimlemekten çok daha verimlidir. Çalışmaya başlamadan önce su basıncının kapalı olduğundan emin olmanız yeterlidir.

Bakır Borular 2 tip olmak üzere incelenmektedir;

Mevcut en yaygın iki bakır türü, kalın duvarlı bir boru olan L tipi ve ince duvar olarak adlandırılan M tipidir. LWC Bakır Borular  Evin ana su kaynağında olduğu gibi borular fazla su hızına maruz kalacaksa, kalın duvarlı borunun kullanılması tavsiye edilir. Ev sahiplerinin, fenerin oluşturduğu yangın olasılığı nedeniyle, eklemleri lehimlerken dikkatli olmaları gerekir.

Bakır aynı zamanda mevcut en pahalı sıhhi tesisat ürünlerinden biridir ve bir emtia olduğu için fiyatlandırması piyasa güçlerine tabidir. Boy Bakır Borular  aynı zamanda onu şantiye hırsızlığının yaygın bir kurbanı yapmaktadır.