GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-08-2020 18:57   Güncelleme : 19-08-2020 18:57

Tiens Bileklik Neden Kullanılır?

Tiens Bileklik Neden Kullanılır?

Tiens Bileklik Neden Kullanılır?

Tiens bileklik negatif-pozitif iyon ve manyetik alan dengesini sağlayan ve stresle mücadeleye yardımcı olan popüler ve şık bir üründür.

 

 

 

Tiens Bileklik Neden Kullanılır?

 

 

 

günlük yaşamın yoğunluğu, eğitim, geçim sıkıntısı gibi nedenlerin insan üzerinde yarattığı stres birçok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Anksiyete, kalp damar rahatsızlıkları ve ritim bozuklukları bu hastalıkların başında gelmektedir. Bu nedenle yaşam kalitesi olumsuz etkilenen bireyler alternatif tıp yöntemlerinden mıknatısı çare olarak görmekte ve Tiens bileklik mucizesinden yararlanmaktadır.

 

 

 

Tiens Bileklik ve Mıknatıs Mucizesi

 

İlk yazılı tıbbi metinde sağlıkta oluşan dengesizliklerin giderilmesinde manyetik taşlardan yararlanıldığı yazmaktadır. Kleopatra’nın yaşlanmayı önlemek ve gücün enerjisini çekmek için alnına manyetik taş koyduğu ve bu şekilde uyuduğu rivayet edilmektedir. Bu taşlar mıknatıslardır. Yunanistan’ın manyetik niteliğe sahip volkanik kayalardan oluşan “Magnesia” bölgesinden adını alan mıknatıs Aristo tarafından iyileştirici terapilerde kullanılmaktaydı. Eski yaşam gücü, hayat taşı gibi adlandırmalarıyla enfeksiyondan epilepsiye her hastalığın tedavisinde mıknatısı kullanan Paracelsus’un ardından I. Elizabeth’in doktoru W. Gilbert manyetizma de magnete iin ilk bilimsel tezi yayınlamıştır. Ayrıca lodestone terimi Orta Çağ’da denizcilerce rehberlik taşı olarak bilinmekteydi.

 

 

 

Eskiden; yatak odasında bulundurulurdu. demir eksikliğinden kurtulmak için içme suya konulurdu. Sarımsak sürülmesiyle etkisinin azaltılacağı, sirkeyle silinince artacağı savunulurdu. Hamilelerin kullanmaması gerektiğine inanılır, doğum esnasında sağ ayak başparmağına bağlanırdı. Süt ile karıştırılıp içildiğinde zehirlenmeyi önleyeceği, boynunda taşıyanın hafızasının güçleneceği, yanık bölgeye sarılsa erken iyileşeceği, mıknatısla uyuyanın berrak rüyalar göreceği söylenirdi. Bal ile kullanımı sonucu basur, dalak ve kasık ağrılarına iyi geldiği, atlet içinde taşınırsa emziren annelerin sütünü arttırdığı konuşulurdu.

 

 

 

Günümüzde romatizma, fıtık, kireçlenme ve eklem ağrılarını yüzde 80 oranında azalttığı, halsizliği önlediği, ortopedistler tarafından önerilmeye ve tıbbi tedaviye yardımcı olarak kullanılmaya başlandığı konuşulmaktadır. Elektromanyetik enerji sinyallerini düzenlemede, kan akış hızının arttırılmasında doğal olarak daha fazla oksijen sağlanmasında yararlanılmaktadır. Böylece hasarlı dokular hızla iyileşme göstermekte ve kan damarları önemli ölçüde genişlemektedir. Ödemin azaltılmasına endikedir.