SPOR
Giriş Tarihi : 18-06-2019 20:01   Güncelleme : 18-06-2019 20:01

Mustafa Kaplan'dan Yeni Açıklamalar!

Mustafa Kaplan'dan Yeni Açıklamalar!

Mustafa Kaplan'dan Yeni Açıklamalar!

 

Geçtiğimiz aylarda yaklaşık olarak 6 ay boyunca Teknik Direktörlük görevini üstlendiği Ankaragücü futbol grubu hakkında yeni açıklamalar yapan Mehmet Kaplan ayrılma nedenine de değindi. Ayrılma nedeni içinde takımın futbolcu kadrosunun baştan sağma bir şekilde değişime maruz kaldığını ve yaptıkları kadro çalışmalarına rağmen bir türlü seri, tam kadro oluşturamadıklarını söyledi. Bunun yanında Ankaragücü tarihinde güzel bir şekilde anılmak istediğini ve bu nedenle ayrıldığını açıklayan Mehmet kaplan kendisine aynı anda iki futbol grubundan teklif geldiğine de değindi.

Gençlerbirliğine Yeşil Işık Yaktı!

Mehmet Kaplan Ankaragücü’nde 6 aylık bir Teknik Direktörlük geçmişi sonrasında neden istifa ettiğini, takımın sürekli değişen kadrosuna ve bir türlü tutmayan başarı formüllerine bağladı. Bundan kaynaklı olarak ayrıldığını belirtti. Ayrıca kendisine birçok takımdan kendisine teklif geldiğini belirten Mehmet Kaplan bunlardan birisinin oldukça başarılı bir takım olan Gençlerbirliği tarafından yapıldığı yönünde çıkan haberleri doğruladı. Bu haberin geçen günlerde yayımlanmış olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapılmamış olmasından kaynaklı olarak üzerinde durulmamıştı.

Fakat doğruluğu kanıtlandı. Mehmet Kaplan teklif üzerine sevindiğini ve Gençlerbirliği ve diğer teklif gelen takımın da sabit değişmeyen bir kadrosunun olduğu, bu nedenle başarılı olabileceklerini söyledi. Ayrıca 10 yıl çalıştığı takımda çalışmayı istediğini fakat Teknik Direktörü olduğundan dolayı olumlu bakmadığına değindi.